Zaloguj się

Eksport do Niemiec z operatorem logistycznym

Niemcy są największym partnerem handlowym Polski - trafia tam ponad 25 proc. całego naszego eksportu. Dlaczego warto zaangażować operatora logistycznego w dystrybucję towarów na rynek niemiecki, podpowiadają eksperci z firmy Dachser.

Ze względu na bliskość geograficzną, kulturową oraz bardzo dobrą infrastrukturę, Niemcy są naszym naturalnym partnerem w wymianie handlowej. Znaczący jest też rozmiar rynku - dwa razy większy od naszego.

Krótki czas realizacji dostaw
Niemcy cenią współpracę z polskimi dostawcami nie tylko ze względu na wysoką jakość i konkurencyjne ceny, ale także dużą elastyczność i krótkie terminy dostaw.

- Dostawy z Polski do Niemiec jesteśmy w stanie zrealizować już na drugi dzień. W warunkach silnej konkurencji, czas i pewność dostaw mogą być czynnikami decydującymi o pozyskaniu lub stracie kontraktu - mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

Usługi transportowe do Niemiec stanowią sporą część działalności operatorów logistycznych działających w Polsce. Dachser dysponuje jedną z najbardziej wydajnych sieci transportowych w Europie, która łączy największe miasta, jednocześnie docierając do odległych zakątków poszczególnych regionów. Usługi entargo, które gwarantują wysokie standardy jakościowe firmy, zapewniają dostarczenie przesyłek nawet na drugi dzień po ich odebraniu.

- Szybkość oraz pewność dostarczenia towarów, a także możliwość śledzenia drogi przesyłek online, mają ogromne znaczenie dla polskich przedsiębiorców i ich niemieckich kontrahentów - podkreśla Grzegorz Lichocik.

W Dachser stosuje się homogeniczne systemy do zarządzania transportem oparte na jednej platformie, które zapewniają sprawną realizację transportu oraz stały monitoring online. Dzięki najnowszym systemom, klienci mogą zarządzać własnymi zleceniami, przesyłać dokumentację i raporty przez Internet.

Doświadczenie
Dachser funkcjonuje na niemieckim rynku od 1930 roku, obecnie posiada tam 77 oddziałów. Firma w Polsce realizuje 8 codziennych połączeń do Niemiec.

- Umożliwiamy naszym eksporterom zdalne zarządzanie dostawami, bez konieczności posiadania własnych oddziałów za granicą. Dzięki narzędziom, jakie im oferujemy, mogą samodzielnie wysyłać zlecenia spedycyjne czy śledzić drogę przesyłek online. Oni zarządzają, a my zajmujemy się procesami logistycznymi na rynku, który znamy doskonale od lat - wyjaśnia Wojciech Cipiur, kierownik Logistyki Kontraktowej w Dachser. - Oferujemy wsparcie logistyczne dla eksporterów kierujących swoje produkty zarówno na rynek nowoczesny, czyli do sieci marketów, jak i tradycyjny, czyli do hurtowni i sklepów branżowych.


Profesjonalizm
Outsourcing logistyczny, w ramach którego część działalności przekazana zostaje w fachowe ręce profesjonalistów, wpływa nie tylko na sprawność i efektywność procesów logistycznych, ale dodatkowo pozwala zwiększyć koncentrację na podstawowej działalności firmy. Samodzielna kompletacja, załadunek i transport nie zawsze są efektywne, nie tylko pod względem kosztów, ale również czasu i jakości.

- Systemy IT do zarządzania transportem oraz logistyką magazynową stosowane w Dachser umożliwiają nam dokładne zaplanowanie i sprawną realizację procesów logistycznych w taki sposób, by przebiegały jak najbardziej optymalnie. Dbamy zarówno o sam przebieg poszczególnych etapów łańcucha dostaw, jak i o efektywność kosztową, tak, aby bilans ekonomiczny klientów był jak najlepszy - podkreśla Grzegorz Lichocik.

Zaloguj się by skomentować