Zaloguj się

Konferencja EFPE 2013 będzie poświęcona zaufanym usługom elektronicznym

Europejskie Forum Podpisu Elektronicznego (EFPE) to największa międzynarodowa konferencja w Europie na temat zagadnień e-podpisu i e-identyfikacji. Tematem przewodnim XIII edycji wydarzenia, które odbędzie się w dniach 5-7 czerwca br. w Międzyzdrojach, będą "Zaufane usługi elektroniczne na międzynarodowym rynku cyfrowym". 

 

EFPE stanowi unikatowe wydarzenie łączące środowiska administracyjne, naukowe i biznesowe, skupione wokół tematu e-identyfikacji i bezpiecznych, zaufanych usług online. Już od 12 lat konferencja przyciąga gości nie tylko z Europy, ale i z całego świata, będąc ważnym forum, gdzie dyskutowane są dobre praktyki, kierunki zmian legislacyjnych oraz nowoczesne technologie. W dotychczasowych edycjach konferencji uczestnicy i prelegenci reprezentowali łącznie 39 krajów, w tym m.in. Australię, Japonię i USA. Patronat honorowy nad konferencją EFPE 2013 objęli: Minister Gospodarki, Minister Sprawiedliwości, Minister Administracji i Cyfryzacji, Sejm RP, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji oraz Europejski Komitet Normalizacyjny (CEN).

- Współczesny rozwój komunikacji cyfrowej i e-biznesu wymaga prostych, a zarazem skutecznych narzędzi zapewniających bezpieczeństwo i weryfikację kontaktów. O tego typu rozwiązaniach i prawie regulującym ich zastosowanie będą dyskutować uczestnicy EFPE 2013 - mówi Andrzej Bendig-Wielowiejski, Prezes Zarządu Unizeto Technologies - współorganizatora konferencji EFPE 2013.

W tym roku oficjalną część konferencji poprzedzi trzydniowe posiedzenie ekspertów TC ETSI (Komitetu Technicznego Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych). W ramach dyskusji komitetu instytucji, która zrzesza ponad 700 organizacji członkowskich z 62 krajów będą omawiane standardy związane z bezpiecznym uwierzytelnianiem elektronicznym, wykorzystywane w transakcjach e-biznesowych i usługach elektronicznych. Wyniki prac posiedzenia zostaną uwzględnione przez organy Unii Europejskiej w dalszych pracach legislacyjnych w tym zakresie.

Rejestracji na EFPE 2013 należy dokonywać na stronie http://www.efpe.pl/, gdzie można również znaleźć praktyczne informacje na temat uczestnictwa w samej konferencji oraz zapoznać się z pełną agendą wydarzenia. W tym roku uczestnicy będą mieli okazję wysłuchania prelekcji, które wygłoszą m.in. Gerard Galler z Komisji Europejskiej, dr Ricardo Genghini z Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych i Wacław Iszkowski z Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. W zaplanowanych wystąpieniach nie zabraknie omówienia aktualnych trendów i planów legislacyjnych, które będą kształtowały rynek cyfrowy w najbliższych latach. Ponadto uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia czynnego udziału w warsztatach praktycznych i dyskusjach panelowych z udziałem przedstawicieli rządów, biznesu i nauki z Włoch, Belgii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Austrii, Polski, Estonii, Rosji, Francji i Turcji i innych.

Organizatorami EFPE 2013 są: Unizeto Technologies oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, natomiast partnerem merytorycznym - Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI). Konferencja została objęta patronatem medialnym Dziennika Gazety Prawnej, magazynów Computerworld i Manager, TVP Szczecin, Instytutu Cyfrowa Polska oraz serwisów internetowych WebSecurity.pl, e-Fakty.pl i Logistyka.net.pl.

Ostatnio zmieniany w środa, 22 maj 2013 13:07
Zaloguj się by skomentować