Zaloguj się

DHL i Pizzas 4 Patriots trafiają do Księgi Rekordów Guinnessa dzięki największej dostawie pizzy w historii

DHL Express, światowy lider w zakresie ekspresowych usług dostawczych, znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa. Firma zrealizowała największą dostawę pizzy w historii dla Pizzas 4 Patriots - organizacji non-profit, która jest partnerem DHL Express od 2008 r.

W lipcu 2012 r. firma DHL Express zaoferowała usługi swojej globalnej sieci dostaw ekspresowych w celu dostarczenia 30.000 pizz Chicago-style na grubym cieście z Chicago (Illinois), do oddziałów amerykańskich służących w Kandaharze, Bagramie i bazie Camp Bastion w Afganistanie. Dostawa zrealizowana na dystansie ponad 11.000 kilometrów w ciągu 36 godzin została oficjalnie uznana przez Księgę Rekordów Guinnessa w kwietniu 2013 r. za "największą dostawę pizzy".

- Znalezienie się w Księdze Rekordów Guinnessa jest wspaniałą chwilą dla wszystkich 100.000 pracowników DHL Express na całym świecie. Każdego dnia starają się udowodnić naszym klientom, że "żadna góra nie jest zbyt wysoka" dla DHL, kiedy przyjmuje wyzwania i współpracuje z 220 państwami i terytoriami, aby zapewnić bezpieczną i terminową dostawę do najbardziej odległych zakątków świata. Jesteśmy wdzięczni Pizzas 4 Patriots za umożliwienie nam zaprezentowania możliwości globalnej sieci DHL oraz aktywnego ducha wśród naszych międzynarodowych specjalistów - powiedział Ken Allen, dyrektor generalny DHL Express.

Proces dostawy wiązał się z zapakowaniem 30.000 gotowych do wypieczenia pizz, ważących ponad 23 tony do Boeinga 777 i przetransportowanie ich z centrali DHL Express Americas w Cincinnati na lotnisko DHL Express w Bahrajnie. Stamtąd ta ogromna przesyłka została dalej przesłana przez DHL do amerykańskich baz wojskowych w Afganistanie na obchody amerykańskiego Dnia Niepodległości 4 lipca. Aby utrzymać jakość pizz - produktu, który łatwo się psuje - w czasie przewozu, zostały one obłożone 11 tonami suchego lodu. Centra Kontroli Jakości DHL dokładnie monitorowały przesyłki w czasie ich przewozu.
   Pizzas 4 Patriots jest pomysłem emerytowanego oficera Marka Evansa i jego syna, Kenta, którzy założyli organizację non-profit, aby wysłać pizzę do amerykańskich służb wojskowych w Afganistanie i Iraku na główne święta i uroczystości, takie jak mistrzostwa w futbolu amerykańskim Super Bowl czy amerykański Dzień Niepodległości. Do dziś firma DHL dostarczyła ponad 120.000 pizz do Afganistanu i Iraku dla Pizzas 4 Patriots.

- DHL Express jest doskonałym partnerem społeczności - powiedział Evans - i dzięki jej wsparciu mogliśmy wprowadzić pozytywne zmiany w życie amerykańskich żołnierzy na całym świecie przez dostarczanie im wspaniałych paczek z domu, aby podnieść ich na duchu.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 15 lipiec 2013 13:21
Zaloguj się by skomentować