Zaloguj się

Dachser DIY Logistics w Polsce - świetne wyniki w eksporcie

Polska komórka DIY Logistics osiągnęła w 2012 roku 200% wzrost drobnicowych przesyłek eksportowych, zajmując 3 pozycję w zestawieniu kilkunastu europejskich krajów, w których Dachser świadczy usługi. Tak duże zainteresowanie usługą Dachser DIY Logistics, kierowaną do dostawców marketów budowlanych oraz typu dom i ogród, związane jest z ekspansją polskich eksporterów.

Mimo stagnacji gospodarczej w Europie, polski eksport cały czas jest w dobrej formie. Dzieje się tak dzięki dobrej kondycji gospodarki niemieckiej, gdzie polscy przedsiębiorcy wysyłają ¼ całego eksportu, oraz rosnącej popularności handlu z krajami WNP, które również coraz chętniej kupują polskie produkty. Dobre wyniki odnotowuje tutaj sektor DIY, czyli artykuły sprzedawane w marketach budowlanych i sklepach dla majsterkowiczów.

- Polscy dostawcy szukają nowych rynków zbytu. Jest to niezbędny element dalszego ich rozwoju - mówi Juliusz Pakuński, project manager usługi Dachser DIY Logistics w Polsce.

Ekspansja nie dotyczy tylko krajów, gdzie branża DIY jest najbardziej rozwinięta takich jak Niemcy i Francja, ale praktycznie całej Europy.

- Klienci zwracają się do nas coraz częściej z zapytaniami dotyczącymi obsługi takich rynków jak Węgry, Bułgaria, Rumunia czy kraje byłej Jugosławii - wyjaśnia Juliusz Pakuński. - Szukają partnera logistycznego, który będzie w stanie obsłużyć ich kompleksowo w dostawach do sieci DIY w całej Europie. Dzięki naszej wiedzy o lokalnych rynkach i ich wymaganiach, współpraca z nami jest dla nich optymalnym rozwiązaniem.

W wewnętrznym rankingu Dachser, dotyczącym wyników przewozów eksportowych w ramach usługi DIY Logistics, Polska jednostka zajęła wysokie 3 miejsce, za Danią i Szwecją (liczonymi łącznie) oraz Austrią. Roczny wzrost liczby przesyłek obsługiwanych w ramach usługi DIY Logistics w Polsce wyniósł aż 200%.

- Tak świetne wyniki w przewozach eksportowych od 1 do 5 palet osiągnęliśmy dzięki zaufaniu naszych klientów - podkreśla Juliusz Pakuński. - Globalna sieć połączeń oraz wykorzystanie rozwiązań w zakresie logistyki DIY przekonało naszych klientów, że warto współpracować właśnie z nami - wyjaśnia. - Firma Dachser, realizując obsługę branży DIY od lat, świetnie zna lokalne rynki oraz wymagania sieci marketów. Bardzo dbamy o to, by na bieżąco śledzić branżę, dlatego jesteśmy obecni na największych konferencjach i targach branżowych w Europie. Co ważne, spotykamy na nich coraz więcej przedstawicieli polskich firm - dodaje.

Usługa Dachser DIY Logistics polega na dostarczaniu przesyłek do sieci marketów typu dom i ogród oraz świadczeniu szeregu usług dodatkowych, w tym merchandisingu na terenie sklepu. Wyjątkowość usługi polega na tym, że operator dostarcza produkty bezpośrednio na półki, a nie ma rampę sklepu. W ramach Dachser DIY Logistics firma dostarcza codziennie do 18.000 marketów w całej Europie, ponad 2 mln przesyłek rocznie. Oferuje unikalną, dostosowaną do potrzeb dostawców usługę, opartą na dużej liczbie oddziałów oraz jednolitym systemie IT. Obecnie firma oferuje pełny serwis logistyki DIY (transport do marketów w ramach sieci Dachser oraz merchandising) w następujących krajach: Polska, Czechy, Słowacja, Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Szwajcaria, Szwecja, Dania, Norwegia, Holandia, Belgia, Węgry, Austria, Bułgaria, Rumunia, Serbia, Chorwacja, Słowenia, Bośnia i Hercegowina.
   W 2012 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,41 miliarda euro, zatrudniając 21 650 pracowników w 347 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,8 milionów przesyłek o łącznej wadze 37,46 milionów ton.

Ostatnio zmieniany w piątek, 16 sierpień 2013 11:55
Zaloguj się by skomentować