Zaloguj się

Dobry rok dla międzynarodowej logistyki kontraktowej Dachser

  •  ŁP
  • Kategoria: Logistyka

W mijającym już 2013 roku, dzięki realizacji nowych projektów oraz otwarciu oddziałów w Chinach, Niemczech, we Francji oraz Hiszpanii, Dachser znacznie rozszerzył swoją światową sieć dla logistyki kontraktowej. Kompatybilne rozwiązania sieciowe oparte na globalnie stosowanych homogenicznych standardach przy wsparciu miejscowych specjalistów zostały precyzyjnie dopasowane do wymagań lokalnych klientów.

W tym roku Dachser rozbudował istniejący magazyn w Jönköping w Szwecji, który stał się centrum dystrybucyjnym dla Szwecji, Finlandii, Norwegii oraz Danii. Magazyn obsługuje wielu klientów i może pomieścić 10 tys. różnych produktów na 16 tys. miejsc paletowych - 6 tys. w regałach oraz ponad 10 tys. na podłodze. Kolejną nowością logistyki kontraktowej jest obsługa producentów mebli biurowych we Francji - operator logistyczny wykorzystuje do tego magazyn o powierzchni 30 tys. mkw. w Savigny-Sur-Clairis. Obiekt mieści 35 tys. palet lub kontenerów rolkowych. Dachser realizuje dla klientów pełen zakres usług od kompletacji, przez etykietowanie, obsługę ładunków całopojazdowych i drobnicowych, aż po przeładunki.
Azkar, nowy hiszpański członek rodziny Dachser, obsługuje w sumie 27 magazynów w Hiszpanii i Portugalii, oferując 200 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz najnowocześniejsze technologie, takie jak np. Pick-by-Light oraz automatyczne sortowanie w magazynach wysokiego składowania. W Wuhu niedaleko Szanghaju, Dachser prowadzi magazyn dla branży motoryzacyjnej, który pracuje w systemie trzyzmianowym. Przeładowywane jest tam 11 tys. różnych części dla 80 dostawców, na 9 tys. miejsc paletowych. Dachser całkowicie przejął obsługę zleceń dla 55 dostawców i zaopatruje zakłady w systemie Kanban. Operator rozbudowuje również swoją sieć logistyki kontraktowej w Niemczech - w tym roku otworzył nowe magazyny, m.in. w Dortmundzie i Langenau dla produktów żywnościowych oraz w Überherrn dla towarów niebezpiecznych.

- Potrzeba logistyki kontraktowej o międzynarodowym zasięgu powoduje konieczność tworzenia struktur działających globalnie, w ramach spójnych systemów i standardów - wyjaśnia Wolfgang Reinel, szef dywizji Logistics Consulting w Dachser. - Nasz autorski system WMS Mikado przetwarza rocznie na całym świecie ponad 5 mln zamówień i 30 mln produktów - dodaje. Mikado jest dostępny w 13 wersjach językowych, w tym również w języku polskim, i jest zintegrowany z systemami Dachser do zarządzania transportem drogowym - Domino oraz morskim i lotniczym - Othello. Dzięki globalnie zintegrowanym procesom i standardom, operator logistyczny może realizować kompleksowe usługi logistyczne na całym świecie.

Rezultatem tak daleko idącej, globalnej integracji jest oferta usług dopasowana do potrzeb klienta, która pozwala firmom na całkowite przekazanie zarządzania swoimi procesami logistycznymi w ręce partnera logistycznego i koncentrację na własnej działalności.
- Oferujemy w pełni zintegrowane usługi logistyczne na poziomie międzynarodowym, aby nasi klienci mogli skupić się na swojej podstawowej działalności, co jest niezbędne do zbudowania przewagi konkurencyjnej. Wydajne, precyzyjne zarządzanie dostawami ma kluczowe znaczenie dla sukcesu wielu firm. Dobrze realizowana logistyka kontraktowa to zarządzanie procesami odbywające się niezauważalnie dla całej firmy, cicho w tle - podsumowuje Wolfgang Reinel.

Ostatnio zmieniany w piątek, 27 grudzień 2013 12:47
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe