Zaloguj się

Volkswagen Group Polska inwestuje w nowe centrum logistyczne

Obiekt o powierzchni 30 000 mkw. w ramach SEGRO Logistics Park Poznań ma zostać ukończony w I kwartale 2015. Warunki umowy wynegocjowali doradcy Jones Lang LaSalle.

Volkswagen Group Polska, oficjalny importer marek VW, Audi, Seat, Skoda, Porsche i VW Samochody Użytkowe w Polsce, podpisał umowę dotyczącą budowy nowoczesnego centrum logistycznego w Komornikach koło Poznania. Obiekt o powierzchni 30 000 mkw. powstanie w ramach kompleksu SEGRO Logistics Park Poznań. Będzie to pod względem powierzchni druga inwestycja magazynowa w Wielkopolsce i siódma w Polsce w tym roku. W procesie wyboru lokalizacji oraz negocjacji warunków komercyjnych inwestycji VW Group Polska reprezentował Jones Lang LaSalle.


- Jesteśmy zaszczyceni faktem, że po raz kolejny mieliśmy przyjemność doradzać Volkswagen Group Polska w procesie poszukiwania lokalizacji magazynowej. Jesteśmy przekonani, że nowe centrum dystrybucyjne w Poznaniu w najwyższym stopniu spełni zakładane funkcje operacyjne, a warunki umowy pozwolą na maksymalizację korzyści płynących z inwestycji. Co więcej, bardzo cieszymy się, że nasza współpraca z Grupą Volkswagen stale się rozwija - powiedział Tomasz Mika, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych Jones Lang LaSalle w Polsce.

- Cieszymy się niezmiernie z tej inwestycji. Nowe centrum logistyczne będzie większe od obecnej przestrzeni magazynowej o 6 000 mkw., co gwarantuje nam zdecydowanie wyższą produktywność i znaczący wzrost efektywności procesu logistycznego - Ralf Jochen Berckhan, prezes zarządu VW Group Polska.


Nowe centrum logistyczne spowoduje również wzrost jakości świadczonych usług oraz możliwość ich poszerzenia.


 - Przygotowujemy się do wprowadzenia tzw. usługi SDD (Same Day Delivery) polegającej na realizacji zamówienia dilera w dniu, w którym ją zleca. VW Group Polska będzie tym samym prawdopodobnie pierwszą firmą w Polsce świadczącą tę usługę dla tak szerokiego grona odbiorców - mówi Stanislav Pekar, dyrektor ds. obsługi posprzedażnej w VW Group Polska.


Umowa została podpisana z firmą SEGRO, wiodącym deweloperem, właścicielem i zarządcą nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, na terenie całej Europy.


- Z radością witamy VW Group Polska wśród naszych klientów w Poznaniu. Zgodnie z założeniem strategicznym SEGRO, oferujemy naszym klientom powierzchnie w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb prowadzonej przez nich działalności. Dzięki ścisłej współpracy z VW Group Polska powstanie specjalistyczny obiekt BTS dedykowany zaawansowanym procesom logistycznym. Decyzja firmy co do wyboru SEGRO Logistics Park - Poznań na nowe centrum dystrybucyjne potwierdza znaczenie lokalizacji poznańskiej na logistycznej mapie Polski - mówi Paweł Sapek, dyrektor ds. rozwoju SEGRO na Europę Centralną.


Centrum logistyczne VW Group Polska zostanie wybudowane w ramach SEGRO Logistics Park Poznań w miejscowości Komorniki. Kompleks zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 łączącej Poznań ze Świeckiem, co pozwoli również w znaczący sposób obniżyć natężenie ruchu ciężarówek w centrum Poznania. Planowane uruchomienie inwestycji to pierwszy kwartał 2015. W przyszłości VW Group Polska planuje rozbudowę nowego centrum logistycznego.

Ostatnio zmieniany w piątek, 03 styczeń 2014 08:36
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe