Zaloguj się

Forum Technologiczne "Poczta XXI wieku" już wkrótce

Cyfryzacja usług pocztowych, usługi hybrydowe, mobilność i automatyzacja procesów pocztowych to główne tematy II edycji Forum Technologicznego "Poczta XXI wieku".

Konferencję otworzy wystąpienie Pana Dariusza Dolczewskiego, Dyrektora Departamentu Poczty w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, który przedstawi strategię rządu w zakresie cyfryzacji usług pocztowych i rozwoju e-usług publicznych.
Najwięksi operatorzy pocztowi działający w Polsce przedstawią swoje strategie produktowe i nowe usługi odpowiadające na wyzwania cyfryzacji : pocztę hybrydową, e-usługi pocztowe, e-znaczki, innowacje w zakresie elektronicznego nadawania korespondencji masowej.
Jednym z wiodących tematów konferencji będzie kwestia mobilności w funkcjonowaniu operatorów pocztowych. Zaproszeni eksperci z zagranicy przedstawią dwa wdrożenia usługi "mobilny listonosz" na poczcie węgierskiej (Magyar Post) oraz włoskiej (Poste Italiane). Przedstawione będą korzyści wynikające z wyposażenia listonoszy/doręczycieli w urządzenia mobilne i nowe usługi oraz produkty, które będzie mógł sprzedawać mobilny listonosz.

Kolejnym tematem konferencji będzie automatyzacja i rozwój stref samoobsługowych. Przedstawione zostaną modele technologiczne i biznesowe funkcjonowania zautomatyzowanych punktów pocztowo-finansowych i stref samoobsługowych w placówkach pocztowych.
Połączenie komunikacji elektronicznej i tradycyjnej, czyli poczta hybrydowa będzie tematem kolejnych wystąpień. Operatorzy przedstawią wdrożone projekty optymalizacji przygotowania, druku i dostarczenia korespondencji masowej.
W ostatniej części konferencji eksperci z firm doradczych przedstawią strategie i modele rozwoju operatorów pocztowych w erze digitalizacji oraz korzyści i modele współpracy firm z sektora e-commerce oraz operatorów pocztowo-kurierskich.
W trakcie konferencji swoje rozwiązania i nowe usługi zaprezentują się m.in.: Poczta Polska SA, InPost Sp. z o.o., Speedmail Sp. z o.o., Emerson Polska Sp. z o.o., Motorola, Zebra Technologies, PwC i inni.

Organizatorem konferencji jest Adventure Consulting Sp. z o.o. – organizator najważniejszych konferencji dla branży pocztowo-kurierskiej m.in. "Rynek usług pocztowych w Polsce 2014".

Patronat medialny nad Forum Technologicznym sprawuje portal logistyka.net.pl

Więcej informacji o konferencji.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 27 luty 2014 15:20
Zaloguj się by skomentować