Zaloguj się

14 do 16 maja: Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2014

Polecamy! 14 do 16 maja: Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2014

Już tylko 60 dni pozostało do rozpoczęcia XII edycji Polskiego Kongresu Logistycznego LOGISTICS 2014. Kongres gromadzi od 25 lat grono blisko 800 logistyków – praktyków, jak również przedstawicieli ośrodków naukowych. Rosnąca systematycznie liczba uczestników sprawiła, że polski Kongres stał się drugim co do wielkości wydarzeniem logistycznym w Europie.

Tegoroczny Kongres będzie przebiegał pod hasłem „Komunikacja w łańcuchach dostaw”, która stanowi dziś ważny aspekt sprawnego przepływu dóbr. Doświadczenia licznych przedsiębiorstw wskazują na coraz większe znaczenie sprawnej komunikacji w łańcuchach dostaw, jak i w całych sieciach logistycznych. Zagadnienie to obejmuje kwestie zarówno techniczne (często najłatwiejsze do zrealizowania), jak i organizacyjne, obejmujące także jednolite standardy komunikacyjne, czy też społeczne związane z umiejętnością współpracy.

Prezentacje pogrupowane zostały w sesje tematyczne, obejmujące takie zagadnienia, jak komunikacja i partnerstwo w usługach logistycznych, problemy i wyzwania handlu internetowego, innowacyjne technologie magazynowe, bezpieczeństwo dóbr i konsumentów, informacyjne i komunikacyjne rozwiązania dla transportu i całych łańcuchów dostaw. Kongresowi towarzyszyć będzie konferencja projektu ECOTALE, poświęcona zewnętrznym kosztom transportu – kwestii kluczowej dla urzeczywistnienia zrównoważenia transportu i logistyki oraz konferencja projektu EMPIRIC, poświęcona transportowi intermodalnemu.

Wśród prelegentów tegorocznego Kongresu znajdą się takie sławy jak Jos Marinus – Prezydent Europejskiego Towarzystwa Logistycznego (ELA), Hans Christian Pfohl – guru europejskiej logistyki, Steve Bratt – jeden z twórców Internetu, Witold Skowroński – specjalista od komunikacji międzynarodowej. Swoje rozwiązania prezentować będą liderzy rynku logistycznego m.in. Dachser, DB Schenker, Quantum Software, STILL, Promag, DataConsult.

LOGISTICS 2014 to:

- 75 eksperckich wystąpień,
- 12 sesji tematycznych,
- 5 warsztatów tematycznych,
- 5 wizyt studyjnych w firmach,
- wystawa Rynek Logistyczny 2014,
- oraz lubiane przez wszystkich LOGISTICS party.

Nie ma drugiej takiej imprezy logistycznej w naszym kraju!

Więcej informacji: www.logistics.pl

Ostatnio zmieniany w czwartek, 13 marzec 2014 13:35
Zaloguj się by skomentować