logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

14 do 16 maja: Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2014 Polecamy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już tylko 60 dni pozostało do rozpoczęcia XII edycji Polskiego Kongresu Logistycznego LOGISTICS 2014. Kongres gromadzi od 25 lat grono blisko 800 logistyków – praktyków, jak również przedstawicieli ośrodków naukowych. Rosnąca systematycznie liczba uczestników sprawiła, że polski Kongres stał się drugim co do wielkości wydarzeniem logistycznym w Europie.

Tegoroczny Kongres będzie przebiegał pod hasłem „Komunikacja w łańcuchach dostaw”, która stanowi dziś ważny aspekt sprawnego przepływu dóbr. Doświadczenia licznych przedsiębiorstw wskazują na coraz większe znaczenie sprawnej komunikacji w łańcuchach dostaw, jak i w całych sieciach logistycznych. Zagadnienie to obejmuje kwestie zarówno techniczne (często najłatwiejsze do zrealizowania), jak i organizacyjne, obejmujące także jednolite standardy komunikacyjne, czy też społeczne związane z umiejętnością współpracy.

Prezentacje pogrupowane zostały w sesje tematyczne, obejmujące takie zagadnienia, jak komunikacja i partnerstwo w usługach logistycznych, problemy i wyzwania handlu internetowego, innowacyjne technologie magazynowe, bezpieczeństwo dóbr i konsumentów, informacyjne i komunikacyjne rozwiązania dla transportu i całych łańcuchów dostaw. Kongresowi towarzyszyć będzie konferencja projektu ECOTALE, poświęcona zewnętrznym kosztom transportu – kwestii kluczowej dla urzeczywistnienia zrównoważenia transportu i logistyki oraz konferencja projektu EMPIRIC, poświęcona transportowi intermodalnemu.

Wśród prelegentów tegorocznego Kongresu znajdą się takie sławy jak Jos Marinus – Prezydent Europejskiego Towarzystwa Logistycznego (ELA), Hans Christian Pfohl – guru europejskiej logistyki, Steve Bratt – jeden z twórców Internetu, Witold Skowroński – specjalista od komunikacji międzynarodowej. Swoje rozwiązania prezentować będą liderzy rynku logistycznego m.in. Dachser, DB Schenker, Quantum Software, STILL, Promag, DataConsult.

LOGISTICS 2014 to:

- 75 eksperckich wystąpień,
- 12 sesji tematycznych,
- 5 warsztatów tematycznych,
- 5 wizyt studyjnych w firmach,
- wystawa Rynek Logistyczny 2014,
- oraz lubiane przez wszystkich LOGISTICS party.

Nie ma drugiej takiej imprezy logistycznej w naszym kraju!

Więcej informacji: www.logistics.pl

Ostatnio zmieniany czwartek, 13 marzec 2014 12:35

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj