Zaloguj się

Poznaj tajemnice kodu kreskowego na Targach Mobilnych w Warszawie

Kod kreskowy obchodzi w tym roku jubileusz 40 lat funkcjonowania w handlu. Z tej okazji organizacja GS1 Polska przygotowała szereg działań okolicznościowych, a jednym z nich będzie prezentacja jak i do czego w dzisiejszych czasach konsument może wykorzystać kod.

Zapraszamy 21 i 22 marca na Stadion Narodowy w Warszawie oraz znajdujące się na jego terenie stoisko GS1 Polska, gdzie podczas trwających Targów Mobilnych będzie można dowiedzieć się jak wykorzystać kod kreskowy, aby kupować świadomie.

W czerwcu 1974 roku w supermarkecie w Ohio (USA) po raz pierwszy zeskanowano przy kasie kod kreskowy. Produktem była guma do żucia Wrigley. Dzisiaj, przy kasach supermarketów, dyskontów i różnych innych sklepów na całym świecie skanowanych jest 5 miliardów kodów dziennie. Potencjał tych kilkunastu kresek jest więc gigantyczny i co ciekawe - wzrasta wraz z rozwojem nowoczesnych technologii. Podczas targów mobilnych zapraszamy na stoisko ILiM-GS1 Polska, przy którym będzie można samodzielnie sprawdzić do jakich informacji o produkcie można dotrzeć, skanując kod kreskowy. Jeżeli jesteś alergikiem, dbasz o dietę, sprawdzasz opinie i ceny lub lubisz łowić okazje, koniecznie odwiedź stoisko nr C6.

Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty. W pierwszym dniu poświęcone będą głównie rozwijaniu aplikacji, decyzjom technologicznym, digital publishingowi i mobile marketingowi. Prelegentami będą m.in.: Tomasz Woźniak z Future Mind, który opowie o tym, jak przygotować firmę do produkcji aplikacji, Marcin Zaremba z Senfino, który skoncentruje się na użyteczności aplikacji, a Bartłomiej Lozia z Jojo Mobile podzieli się wiedzą jak zmonetyzować aplikację. Podczas warsztatów dowiemy się jak wykorzystać w świecie offline popularne beacony, geolokalizację czy mobilne płatności. 22 marca to gratka dla fanów technologii mobilnych. Tego dnia odbędą się warsztaty "Aktywny rodzic", podczas których dowiemy się jak mądrze i bezpiecznie wprowadzać dzieci w świat nowych technologii, a także przegląd aplikacji, które wspierają zdrowy tryb życia i codzienną efektywność. Podróżniccy.pl zaprezentują jak korzystać ze smartfona w podróży, a ekipa z niebezpiecznik.pl pokaże jak zabezpieczyć swój telefon. Targi Mobilne to doskonała okazja do zapoznania się z nowościami technologicznymi dostępnymi na rynku.

Ostatnio zmieniany w środa, 12 marzec 2014 11:31
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe