Zaloguj się

Między Wschodem a Zachodem

Co wyróżnia Polskę w dziedzinie transportu i spedycji? Jednym z elementów jest to, że znajduje się na granicy dwóch stref transportu – zachodniej (UE) i wschodniej (WNP).

Polska pełni rolę łącznika pomiędzy tymi strefami, co z jednej strony jest wielką szansą, z drugiej zaś wiąże się z wieloma barierami dla przewoźników. Nie od dziś wiadomo, że Polska jest jednym z europejskich liderów w dziedzinie transportu drogowego i kolejowego. Szacuje się, że branża transportowa generuje nawet do 5% polskiego dochodu narodowego. Nic dziwnego, że z roku na rok rośnie w naszym kraju zainteresowanie branżą TSL. Najlepszym dowodem jest sukces zorganizowanych po raz pierwszy w 2013 r. targów Trans Poland. Zainteresowanie zeszłoroczną imprezą było na tyle duże (w targach wzięło udział ponad 60 wystawców z 16 państw i 2000 gości), że ich organizator, bez wahania zdecydował się na zorganizowanie kolejnej odsłony imprezy.

- Przewoźnicy podróżujący między strefami UE i WNP napotykają na wiele trudności. Postanowiliśmy podjąć tę istotną kwestię podczas Trans Poland. Wspólnie ze ZMPD pracujemy nad zorganizowaniem konferencji, która poruszy ten problem wieloaspektowo i pozwoli na całościowy podgląd obecnej sytuacji. Chcemy, aby konferencja dotknęła także kwestii praktycznych, dlatego pojawił się pomysł poruszenia tematu systemu viaTOLL, i to kompleksowo, zarówno z perspektywy operatora, podmiotów z niego korzystających, jak i legislatora - mówi Paweł Konowałek.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 26 maj 2014 12:04
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe