Zaloguj się

Panattoni Europe dla branży IT - nowe 10 000 m kw. dla Komputronik S.A. pod Poznaniem

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce informuje o nowym kontrakcie dla klienta z branży IT - Komputronik S.A. Firma wynajmie 10 000 m kw. w nowo tworzonym parku dewelopera pod Poznaniem. Tym samym, deweloper rozbudowuje portfolio parków na terenie Wielkopolski. W transakcji pośredniczyła agencja brokerska Prime Real Estate Solutions S.A.

   Komputronik S.A., dystrybutor branży IT i elektroniki w Polsce oraz operator popularnego w kraju sklepu internetowego z elektroniką www.komputronik.pl, podpisał umowę z Panattoni Europe. Kontrakt dotyczy najmu 10 000 m kw. w nowo budowanym parku o planowanej powierzchni 12 000 m kw. Centrum położone jest w Komornikach pod Poznaniem, a jego oddanie do użytku przypada na luty 2015 r. W transakcji pośredniczyła agencja brokerska Prime Real Estate Solutions S.A., którą reprezentował Marek Kiwak.

- Współpraca z firmą Komputronik S.A. jest przykładem wyjątkowo złożonej współpracy pomiędzy inwestorem, firmą doradczą i deweloperem. Jako młoda, a jednocześnie doświadczona firma dynamicznie rozwijająca się na rynku nieruchomości komercyjnych jesteśmy w stanie uczestniczyć z sukcesem w tak złożonych transakcjach, odpowiadając tym samym na najbardziej indywidualne potrzeby naszych klientów. Jesteśmy przekonani, iż w obecnych warunkach rynkowych produkt oferowany przez Panattoni Europe był najlepszym z możliwych rozwiązań dla naszego klienta, pozwalającym spełnić wszystkie kluczowe kryteria niezbędne do dynamicznego rozwoju firmy Komputronik S.A. - podkreśla Marek Kiwak, partner w dziale Prime Industrial.

- Komputronik rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego chcemy być przygotowani również logistycznie na dalszy rozwój naszej działalności, przede wszystkim na dalsze zwiększanie naszej sprzedaży. Ważne dla nas jest też to, że mamy możliwość zwiększania powierzchni magazynowej w przyszłości, a nawet wynajem powierzchni jedynie sezonowo, w przypadku takiego zapotrzebowania - powiedział Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik S.A.

Lokalizacja nowego parku to gmina Komorniki pod Poznaniem. Centrum znajduje się w niedalekiej odległości od znaczących węzłów komunikacyjnych (przecięcie autostrady A2 i drogi ekspresowej S11), które umożliwiają szybkie dostarczenie produktów do hubów przeładunkowych Komputronik S.A. na terenie Niemiec. Warto dodać, że nowo powstające centrum to jeden z pięciu ośrodków dewelopera w Wielkopolsce, w której Panattoni Europe tworzy ogromne zaplecze magazynowe na ponad 366 000 m kw.

Aktualnie Panattoni Europe realizuje 277 000 m kw. nowej powierzchni magazynowej w Polsce, w tym dwa obiekty dla firmy Amazon w Poznaniu i pod Wrocławiem, a także dwie inwestycje o charakterze spekulacyjnym w Panattoni Park Poznań III oraz Panattoni Park Wrocław III. Od początku roku deweloper oddał do użytku ok. 100 000 m kw. powierzchni w ramach projektów dedykowanych dla takich firm jak Castorama Polska (50 000 m kw.) czy Polaris (33 600 m kw).

Ostatnio zmieniany w piątek, 30 maj 2014 13:39
Zaloguj się by skomentować