Zaloguj się

Dachser otworzył nowe centrum logistyczne w Northampton

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

30 maja Dachser Ltd otworzył nowe centrum logistyczne w Northampton w Wielkiej Brytanii. Firma zainwestowała w nowy obiekt, znajdujący się na działce o powierzchni 7,4 ha, 26 mln euro. W uroczystym otwarciu obiektu wzięli udział klienci, dostawcy, przedstawiciele lokalnego biznesu, a także władz na szczeblu państwowym.

- Nasze centrum logistyczne jest doskonałym dowodem na to, jak Dachser, wraz ze swoimi klientami, rozwinął się w Wielkiej Brytanii - powiedział podczas otwarcia Bernhard Simon, CEO Dachser. - Z nowo otwartym oddziałem będziemy mogli jeszcze lepiej obsługiwać zintegrowane, globalne łańcuchy logistyczne. Nasze plany na przyszłość zakładają rozbudowę centrum logistycznego w Northampton.


W nowym oddziale, położonym w przemysłowej miejscowości Brackmills, leżącej na południe od Northampton, mieści się nie tylko logistyczne centrum dla regionu, ale także siedziba główna firmy w Wielkiej Brytanii. Terminal przeładunkowy ma powierzchnię 5.948 mkw., a magazyn z 20.000 miejsc paletowych - 10.560 mkw. Powierzchnia dwukondygnacyjnego budynku biurowego wynosi 1.954 mkw. Inwestycja w Northampton jest niezwykle ważnym strategicznie krokiem dla całej organizacji Dachser, zwłaszcza w kontekście zwiększonych możliwości związanych z obsługą eksportu do Europy w ramach logistyki kontraktowej i usług dodanych.
   Ważną rolę w projektowaniu nowej lokalizacji odegrały wymagania środowiskowe. Budynek otrzymał bardzo dobrą ocenę oraz certyfikat BREEAM, przyznawany przez organizację BRE Global za projekt i realizację inwestycji zgodne z zasadami budownictwa zrównoważonego.


- Centrum logistyczne w Northampton jest połączone z globalną siecią Dachser codziennymi połączeniami - wyjaśnia Nick Lowe, prezes zarządu Dachser UK. - Dzięki tej inwestycji, Northampton stało się ważnym węzłem logistycznym w ramach europejskiej sieci Dachser.


Firma Dachser UK powstała w 1975 roku w Northampton. Obecnie operator posiada również oddziały w Dartford (od 2005 roku) i Rochdale (od 2010 roku). Lokalizacja nowego obiektu w Northampton jest wyrazem dbałości operatora o interesy pracowników. Jest ona także optymalna z punktu widzenia logistyki - Northampton położone jest w samym sercu Anglii, z doskonałym dostępem do dróg i autostrad. Dachser UK zatrudnia 302 pracowników, z których 157 pracuje w Northampton, gdzie w ciągu najbliższych 5 lat operator planuje utworzenie kolejnych 40 miejsc pracy.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 10 czerwiec 2014 09:55
Zaloguj się by skomentować