Zaloguj się

Prologis wynajmuje 26 500 mkw. firmie DB Schenker na Węgrzech

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych - Prologis - podpisał umowę najmu 26 500 mkw. powierzchni w Prologis Park Budapest-Sziget ze swym długoletnim partnerem - firmą DB Schenker, wiodącym dostawcą usług logistycznych.

   Transakcja obejmuje budowę obiektu BTS o powierzchni 7 500 mkw. (Budynek 6) oraz wynajem 19 000 mkw. w istniejącym obiekcie (Budynek 4). DB Schenker planuje konsolidację prowadzonej działalności oraz przeniesienie swojej lokalnej siedziby na Węgrzech do nowo wynajętej powierzchni w parku Prologis.
   Obiekt BTS został zaprojektowany jako budynek typu "cross-dock" i będzie wyposażony w bramy wjazdowe dla małych ciężarówek oraz doki załadunkowe. Cechą charakterystyczną budynku jest brak słupów w hali magazynowej oraz rampa do załadunku bocznego przystosowana zarówno do pojazdów ciężarowych jak i dostawczych. Prace budowlane rozpoczną się w drugim kwartale 2014 roku, a ich ukończenie planowane jest na czwarty kwartał bieżącego roku.

- Dzięki rozwojowi branży e-commerce obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na obiekty magazynowe typu "cross-dock" położone w pobliżu dużych miast, które umożliwiają realizację ostatniego etapu dostawy towaru do klienta końcowego - powiedział László Kemenes, vice president i country manager Prologis na Węgrzech. - Nasze własne grunty w połączeniu z doświadczeniem w realizacji inwestycji sprawiają, że jesteśmy w stanie zapewnić klientom rozwiązania doskonale dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Tylko Prologis był w stanie zaoferować jednocześnie powierzchnię w istniejącym budynku oraz budowę nowego obiektu, gwarantując również możliwość rozszerzenia współpracy na terenie tego samego parku w przyszłości.

Prologis Park Budapest-Sziget znajduje się na terenie strefy przemysłowej Szigetszentmiklós, zlokalizowanej pod Budapesztem. Park położony jest bezpośrednio przy autostradzie M0, zapewniającej dogodne połączenie z siecią węgierskich autostrad M1, M7 oraz M5 i międzynarodowym portem lotniczym.
   Prologis jest właścicielem i zarządcą około 3,7 miliona mkw. powierzchni logistycznej i dystrybucyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2014 r.).

Ostatnio zmieniany w wtorek, 17 czerwiec 2014 12:25
Zaloguj się by skomentować