Zaloguj się

Panattoni buduje dla BLG w Bremie

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Panattoni Europe realizuje nowy obiekt magazynowy w Bremie dla najemcy z branży logistycznej, BLG. Obiekt powstaje na terenie bremeńskiego centrum ruchu towarowego (GVZ), największego ośrodka tego typu w Niemczech.

   Zaplanowany na koniec 2014 r. nowoczesny obiekt będzie obejmował ok. 27 000 mkw. powierzchni magazynowej oraz dodatkowe 1 600 mkw. powierzchni socjalno-biurowej. W transakcji pośredniczyła agencja Logivest GmbH z Monachium. To już druga inwestycja Panattoni w Bremie na przestrzeni ostatnich dwóch lat, pierwszą był obiekt o powierzchni 30 000 mkw. zrealizowany przez dewelopera dla Lear Corporation.
Decydując się na rozszerzenie istniejącej działalności w Bremie, firma BLG Automotive zwiększa swoją obecność w regionie, gdzie już teraz zarządza powierzchnią logistyczną rzędu 300 000 mkw.

- Cieszymy się ze zwiększenia naszych zasobów w Bremie. Nowy obiekt pomoże nam zaspokoić popyt ze strony zarówno obecnych jak i nowych klientów - powiedział Frank Sturm, dyrektor generalny BLG Automotive GmbH & Co. KG.

- Z radością wspieramy firmę BLG w realizacji jej zapotrzebowania na powierzchnię przemysłową w Bremie. Aktywność deweloperska w tym regionie w ostatnim czasie uwypukla znaczenie Bremy dla logistyki, dlatego cieszy nas możliwość rozszerzenia naszej działalności biznesowej w regionie - powiedział Felix Zilling, dyrektor zarządzający Panattoni na Europę Północną.

   Aktualnie Panattoni Europe realizuje ponad 343 000 mkw. nowej powierzchni w Niemczech, Polsce i Czechach, w tym dwa obiekty dla firmy Amazon o łącznej powierzchni ponad 200 000 mkw. Od początku tego roku deweloper oddał do użytku powierzchnię dla Castoramy Polska (50 tys. mkw.), obiekt BTS dla Polaris (33 tys. mkw.), a także kolejny BTS w Kutnie dla światowej sławy producenta płatków śniadaniowych.
   Od 2005 r., tzn. od początku obecności Panattoni w Europie Środkowej, deweloper zrealizował ponad 2 miliony metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni przemysłowej. W roku 2013 Panattoni Europe dostarczył najwięcej spośród wszystkich deweloperów powierzchni przemysłowo-magazynowej - aż 90 tys. mkw., a także posiadał najwięcej powierzchni w budowie – 317 000 mkw. z 713 500 mkw. w budowie na całym rynku.

Ostatnio zmieniany w środa, 18 czerwiec 2014 09:30
Zaloguj się by skomentować