Zaloguj się

DHL Global Forwarding uruchomił regularne połączenia drobnicowe morskie Łódź - Szanghaj

Wymiana handlowa Chin w 2013 r. przekroczyła wartość 4 bilionów dolarów. Państwo Środka równocześnie z publikacją danych za ubiegły rok ogłosiło się największą potęgą handlową na świecie (chiński eksport wzrósł rok do roku o 7,9 proc. do 2,21 bln dolarów, a import w analogicznym okresie odnotował wzrost - o 7,3 proc. do 1,95 bln dolarów).

   Polskie przedsiębiorstwa prowadzą ożywioną wymianę handlową z Azją, a Chiny niezmiennie pozostają ważnym rynkiem dla rodzimego biznesu. DHL Global Forwarding, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, uruchomił serwis eksportowy DHL Direct Box na trasie Łódź - Szanghaj. Przewagą nowego połączenia jest szybszy czas tranzytu na trasie z Polski do Chin - skróci się on bowiem z 43 do około 38 dni.
   Serwisy Direct Box to bezpośrednie połączenia morskie dedykowane transportowi przesyłek drobnicowych (LCL – Less-then-Container-Load). Są organizowane według stałego harmonogramu na najbardziej pożądanych trasach. Usługa dedykowana jest klientom, których towary nie są w stanie wypełnić całego kontenera, a wartość przesyłki i jej pilność nie uzasadniają wyboru frachtu lotniczego. Zadanie konsolidacji kontenera ciąży na spedytorze, a klient otrzymuje rozwiązanie zbliżone do frachtu pełnokontenerowego (FCL – Full-Container-Load), przy czym płaci wyłącznie za zajmowaną przez swoją przesyłkę przestrzeń w kontenerze.
   Przewozy drobnicowe (LCL) są praktycznym i efektywnym kosztowo rozwiązaniem dla mniejszych przesyłek, które przebywają drogę morską w kontenerze wraz z innymi ładunkami. Direct Box realizowany jako połączenie bezpośrednie przekłada się na minimalizację liczby przeładunków co pozwala na oszczędność czasu. Towar załadowany w wybranym terminalu jest przewożony w raz zaplombowanym kontenerze, co wpływa na większe bezpieczeństwo przesyłki oraz zmniejszenie ryzyka zniszczenia transportowanego towaru.

- Dostrzegając potrzebę rynkową i możliwości dalszego rozwoju tego kierunku rozszerzyliśmy usługę Direct Box o nowe połączenie Łódź - Szanghaj. Rozwiązanie to jest nakierowane na minimalizację czasu tranzytu, więc jest odpowiednie dla branż, w których szybki obrót produktów jest nieodzowny - mówi Michał Kołodziejski, dyrektor produktu morskiego, DHL Global Forwarding. - Jest to kolejne rozszerzenie naszej sieci stałych morskich połączeń drobnicowych. DHL Global Forwarding realizuje bowiem usługę importową Direct Box do terminalu w Łodzi z następujących kierunków: Hong Kong, Szanghaj, Shenzhen, Ningbo, Keelung, Nowy Jork oraz Mumbai. Eksport towarów z Łodzi z wykorzystaniem serwisu DHL Direct Box obok Nowego Jorku jest możliwy teraz także do Szanghaju.

DHL Global Forwarding dysponuje własną siecią ponad 300 terminali ze zdefiniowanym harmonogramem połączeń, w tym krajowy terminal przesyłek morskich w Łodzi. Serwisy Direct Box wypływają według stałego harmonogramu, niezależnie od stopnia wypełnienia kontenera ładunkiem. System śledzenia przesyłek DHL umożliwia sprawdzenie po numerze konosamentu, gdzie znajduje się dana przesyłka.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 26 czerwiec 2014 12:19
Zaloguj się by skomentować