logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Czekając na TAROPAK

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na przełomie września i października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się targi TAROPAK – jedno z najważniejszych w kraju wydarzeń poruszających zagadnienia logistyki i techniki pakowania. Czego można się po nich spodziewać? Jakie tematy zdominują TAROPAK?


TAROPAK to wydarzenie z ponad 40-letnią tradycją.
Z roku na rok rośnie jego ranga i liczba odwiedzających. W poprzedniej edycji, która miała miejsce w 2012 r., wzięło udział blisko 600 wystawców z 30 krajów i 44 600 zwiedzających. Organizatorzy mają nadzieję osiągnąć jeszcze lepszy wynik. Szanse są duże - targom towarzyszyć będzie wiele ciekawych imprez, w tym II Kongres Przemysłu Opakowań objęty patronatem honorowym Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Ministerstwa Gospodarki.
Zakres tematyczny samych targów jest bardzo szeroki. Poruszane są wszelkie kwestie związane z produkcją i użytkowaniem opakowań. Organizatorzy wyróżniają następujące grupy zagadnień: surowce i półprodukty; materiały opakowaniowe; opakowania i pomocnicze środki opakowaniowe; maszyny i urządzenia pakujące; maszyny do wyrobu opakowań; logistyka; usługi poligraficzne; wydawnictwa specjalistyczne; stowarzyszenia, instytucje, związki.

Pewną wskazówką, w jakim kierunku będą szli wystawcy może być motyw przewodni II Kongresu Przemysłu Opakowań - najważniejszego, z merytorycznego punktu widzenia, wydarzenia towarzyszącego TAROPAKowi. Pod hasłem "Innowacyjne opakowania dla innowacyjnych produktów" będą przebiegać rozważania dążące do wypracowania odpowiedzi na pytanie "Jakich opakowań oczekuje społeczeństwo i gospodarka w najbliższych latach?". Ich przedmiotem ma być relacja opakowanie - produkt w branży spożywczej, farmaceutycznej, kosmetycznej i w produkcji przemysłowej.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się grupa opakowań wielokrotnego użytku dedykowanych dla przemysłu. Po takie rozwiązanie sięgnęli już przedsiębiorcy z branży automotive i AGD. Głównym celem producentów jest stworzenie produktu maksymalnie dostosowanego do potrzeb Klienta. Wojciech Rośkowicz z firmy Igopak zdradza kilka innowacyjnych rozwiązań z dziedziny opakowań, które zostaną przedstawione na targach TAROPAK. - Już we wrześniu zaprezentujemy produkt, który jest nowością na polskim rynku, a mianowicie pojemniki tekstylne uszyte z materiałów o właściwościach elektroprzewodzących, pozwalające na ochronę delikatnych układów elektronicznych zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i wyładowaniami elektrostatycznymi - wyjaśnia. - Planujemy również prezentację pojemników, pozwalających zaoszczędzić nawet 80% przestrzeni w transporcie zwrotnym. Są to opakowania typu GLT- trójpak wykonane w technologii TWIN-SHEET, które w połączeniu z indywidualnymi rozwiązaniami przegród dają zupełnie nową jakość na rodzimym rynku - dodaje Rośkowicz.

TAROPAK to nie tylko szansa, by zapoznać się z nowościami i nawiązać kontakty biznesowe. To również okazja do wręczenia branżowych wyróżnień i przeprowadzenie prestiżowych konkursów. Na kilka tygodni przed wydarzeniem ogłoszeni zostaną laureaci Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas targów wręczone zostaną również nagrody w konkursie PakStar dla najlepszych opakowań oraz Student PakStar dla najlepszych projektów. Zwycięskie produkty mają otrzymać szczególne miejsce podczas wydarzenia.
Wiele emocji budzi również rywalizacja operatorów wózków widłowych w trzech kategoriach wagowych. "Sztaplar Show" ma wyłonić najlepszych spośród nich oraz pozwolić zaprezentować pełne możliwości maszyn wiodących producentów. Organizatorzy, prócz samego konkursu, planują testowanie pojazdów, giełdę wózków używanych i spotkania z ekspertami w zakresie ich eksploatacji.

Ostatnio zmieniany środa, 20 sierpień 2014 11:51

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj