Zaloguj się

Trans Poland 2014 - święto branży TSL

Już 5 listopada w Centrum EXPO XXI startują Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki Trans Poland 2014. Tegoroczna edycja planowana jest z większym rozmachem, niż ostatnia. Pomimo, że targi debiutowały w zeszłym roku, impreza zdążyła już mocno zakorzenić się w świadomości branżowców, stając się ważnym punktem w kalendarzu każdego przedsiębiorcy związanego z transportem, spedycją i logistyką.

Ze względu na tematykę wydarzeń specjalnych, swoją obecność powinni uznać za obowiązkową wszyscy ci, dla których bezpieczeństwo w transporcie jest jedną z priorytetowych kwestii. Organizator zapewnił uczestnikom możliwość poszerzenia specjalistycznej wiedzy oraz spotkania wielu potencjalnych partnerów. Już teraz wiadomo, że w drugiej edycji targów Trans Poland wezmą udział wystawcy z co najmniej 16 krajów z całego świata.

Kraje WNP bez problemów
W Europie nadal mamy do czynienia z podziałem rynku na dwie strefy – zachodnią, należącą do Unii Europejskiej oraz WNP. Co więcej, polscy przewoźnicy spotykają się z wieloma barierami utrudniającymi transport na Wschód – należą do nich chociażby nałożone przez Rosję embargo na polskie produkty rolne, utrudnienia w funkcjonowaniu karnetów TIR, czy opór Ukrainy w nawiązywaniu relacji biznesowych.
- Duża ilość zmian, jakie zachodzą w gospodarczych relacjach między krajami UE a WNP, skłoniły nas do podjęcia najistotniejszych kwestii podczas targów Trans Poland 2014. Mająca miejsce pierwszego dnia targów konferencja „Bezpieczeństwo transportu do krajów WNP” ma być odpowiedzią na zmieniające się warunki i środowisko funkcjonowania polskich firm transportowych - mówi Paweł Konowałek, manager Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki Trans Poland.

Chemia pod kontrolą
Przed nami istotna zmiana w branży TSL – w 2015 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy ADR/RID/ADN. W obliczu wzrostu udziału przewozu chemii i towarów niebezpiecznych w transporcie intermodalnym, temat zapewnienia bezpieczeństwa operacji transportowych pozostaje niezwykle aktualny. Zapewnieniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w przewozach chemii i towarów niebezpiecznych poświęcone będzie Forum Intermodalne EURO TSL 2014, które odbędzie się drugiego dnia targów - 6 listopada.

Bezpieczeństwo w każdym calu
Bezpieczeństwo w branży TSL jest problemem wielowymiarowym, obejmującym cały szereg kwestii – od odpowiedniego zabezpieczenia przewożonych towarów, poprzez właściwe eksploatowanie maszyn w magazynowaniu, aż po odpowiedzialne prowadzenie pojazdów. Uporanie się ze wszystkimi utrudnieniami i zminimalizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia ryzykownych sytuacji jest trudne, ale jednocześnie konieczne. Potencjalne sytuacje kryzysowe to dla firm straty zarówno finansowe, jak i wizerunkowe.
Podczas konferencji "Trans & Log - Bezpieczeństwo w logistyce i transporcie", która odbędzie się 7 listopada, poruszonych zostanie wiele aspektów związanych z zapobieganiem ryzyka oraz minimalizacją prawdopodobieństwa wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń.

Więcej informacji: www.trans-poland.pl

Ostatnio zmieniany w wtorek, 07 październik 2014 12:31
Zaloguj się by skomentować