Zaloguj się

Aplikacja sama odczyta rachunki i pomoże oszczędzać Polakom

Ruszył serwis LepszaOferta.pl, który pomaga obniżać koszty prądu, wody, usług telekomunikacyjnych, kredytów, ubezpieczeń, a nawet gazu. Nowością, jaką wprowadza, jest specjalna aplikacja mobilna, która dzięki technologii rozpoznawania tekstu, odczytuje dane z rachunków i przesyła je na giełdę ofert. Serwis oprócz oszczędzania, pozwala również zarobić dodatkowe pieniądze, dzięki programowi cashback. Jego udziałowcem został fundusz MCI Management, który docelowo planuje zainwestować 6,5 mln zł.

LepszaOferta.pl to nowe narzędzie do optymalizacji kosztów generowanych przez gospodarstwa domowe i firmy. Jest to pierwsza w Polsce platforma, skupiająca dostawców tak wielu usług. Dzięki innowacyjnej technologii, umożliwia łatwe i szybkie przesyłanie zdjęć rachunków do serwisu za pośrednictwem aplikacji mobilnej. System, z pomocą technologii rozpoznawania tekstu, sam wypełnia wszystkie potrzebne pola i umieszcza ofertę na specjalnej giełdzie. Gdy tylko znajdzie korzystniejsze rozwiązanie, przesyła spersonalizowaną ofertę. Serwis jest odpowiedzą na dążenie polskiego rynku do pełnej deregulacji w sektorze finansowym, telekomunikacyjnym, ubezpieczeniowym i energetycznym. Dzięki temu klienci będą mieli pełną swobodę wyboru dostawców, optymalizując przy tym własne koszty. Według szacunków, w ciągu najbliższych kilku lat, nawet milion Polaków zmieni dostawcę energii elektrycznej lub gazu. Założyciele serwisu liczą, że Polacy będą szukać lepszych warunków świadczenia usług tak samo chętnie, jak sąsiedzi z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Skandynawii.

Sposób na dodatkowe zarobki
Ważnym narzędziem, dostępnym w ramach serwisu LepszaOferta.pl, jest program partnerski. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko obniżanie własnych rachunków, ale również otrzymywanie prowizji za rachunki znajomych oraz rodziny. Wystarczy tylko zrobić zdjęcie i przesłać je do portalu. W przypadku znalezienia korzystniejszej oferty, właściciel smartfona otrzyma prowizję. Taki model stosuje z powodzeniem już wiele firm z branży kosmetycznej. Żadna jednak do tej pory nie robiła tego na rynku usług finansowych i mediów, a więc sektora telekomunikacyjnego, finansowego, ubezpieczeniowego czy energetycznego.

Serwis ze wsparciem inwestora
Startup został założony przez Pawła Słowiakowskiego, który zainwestował w niego milion zł. W ubiegłym miesiącu serwis pozyskał kolejnego udziałowca - Internet Ventures FIZ. Fundusz z grupy MCI Management (MCI), wspólnie z Krajowym Funduszem Kapitałowym (KFK) docelowo zainwestuje w niego 6,5 mln zł. Pierwsza transza finansowania wyniosła 2 mln zł. - Tak silne wsparcie dwóch dużych inwestorów, daje nam bardzo dobre perspektywy na najbliższe lata. Dzięki nim możemy z powodzeniem rozwijać naszą usługę, a także planować ekspansję na rynki zagraniczne - mówi Paweł Słowiakowski, Prezes Zarządu w LepszaOferta.pl. Rozwiązania technologiczne i metoda biznesowa przeprowadzania aukcji ofert za pomocą smartfona są objęte ochroną patentową w Europie i USA.

Link do pobrania aplikacji mobilnej

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 20 październik 2014 09:13
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe