Logo
Wydrukuj tę stronę

Lipska Orkiestra Gewandhaus wyruszyła w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych z DHL

DHL, oficjalny partner logistyczny lipskiej Orkiestry Gewandhaus, wspierał doroczną trasę koncertową orkiestry po Stanach Zjednoczonych. W dniach 3-10 listopada orkiestra pod kierownictwem Riccardo Chailly'ego, zagrała sześć koncertów w Houston, Waszyngtonie, Bostonie, Newark i Nowym Jorku.

   Firma DHL odpowiadała za planowanie logistyczne trasy oraz bezpieczny transport wrażliwych instrumentów. Ponadto DHL zarządzała formalnościami związanymi z odprawą celną, która w tym roku obejmuje certyfikaty CITES  dla części instrumentów. We współpracy z organizacją Teach For All, partnerem DHL zajmującym się zwiększaniem szans edukacyjnych zaniedbanych dzieci i młodzieży, 3 listopada muzycy odwiedzili gimnazjum im. Johna Marshalla w Houston.

- Tegoroczną trasą koncertową świętujemy 40. rocznicę regularnych występów Orkiestry Gewandhaus w Stanach Zjednoczonych. DHL było zawsze niezawodne, jeśli chodzi o planowanie logistyczne i realizację zadań, cieszymy się więc, że będziemy mogli się w pełni skoncentrować na graniu Bacha, Mendelssohna, Beethovena i Brucknera. Cieszymy się także, że nasza tegoroczna trasa rusza z bliźniaczego miasta Lipska, Houston. Doceniamy też wsparcie DHL w realizowaniu naszych zadań z zakresu odpowiedzialności społecznej również poza granicami Niemiec - powiedział dyrygent orkiestry, Andreas Schultz.

   Przed oficjalnym rozpoczęciem tournée w Houston wieczorem 3 listopada, trzech muzyków Orkiestry Gewandhaus odwiedziło gimnazjum im. Johna Marshalla, kierowane przez dyrektora Michaela Harrisa, absolwenta Teach For America. Pełni pasji członkowie orkiestry symfonicznej opisali uczniom, jak wygląda budynek Gewandhaus w Lipsku, przedstawili orkiestrę i jej tradycje oraz podyskutowali z uczniami o tym, jak może wyglądać kariera muzyka.

- Szanse edukacyjne oraz możliwości zatrudnienia odgrywają kluczową rolę w idei odpowiedzialności korporacyjnej biznesu wyznawanej przez Grupę. Tak więc jesteśmy podekscytowani nie tylko amerykańską trasą koncertową orkiestry symfonicznej, ale także możliwością połączenia dwóch ważnych partnerów, by poszerzyć możliwości edukacyjne uczniów - powiedział Vincenzo Scrudato, dyrektor zarządzający DHL Trade Fairs & Events.

   DHL jest oficjalnym partnerem logistycznym lipskiej Orkiestry Gewandhaus od ponad pięciu lat, ułatwiając planowanie logistyczne i transport instrumentów oraz sprzętu na trasy koncertowe w Europie, Azji i Ameryce. Jedna trasa koncertowa może oznaczać nawet dwa lata planowania logistycznego oraz wymaga od spedytora przestrzegania ścisłego harmonogramu, dzięki któremu możliwe będzie zdążenie z przewozem delikatnych instrumentów w krótkich przerwach między koncertami, jednocześnie dbając o ich bezpieczeństwo.
   Deutsche Post DHL ma świadomość, że dzieci ze środowisk wykluczonych społecznie często mają najgorszy dostęp do wysokiej jakości edukacji. Dlatego, w ramach programu GoTeach, jest partnerem Teach For All, globalnej sieci niezależnych przedsiębiorstw społecznych, których celem jest rozwijanie szans edukacyjnych w ich krajach. Teach For America, jeden z partnerów sieciowych Teach For All, pracuje ze społecznościami nad zwiększaniem szans edukacyjnych dzieci z biednych środowisk. Powstała w 1990 r. organizacja Teach For America zrzesza absolwentów szkół wyższych i zawodowych nauczycieli i rozwija ich umiejętności. Przez dwa lata członkowie organizacji podejmują się nauczania w szkołach o największych potrzebach edukacyjnych i stają się dożywotnimi liderami ruchu na rzecz zwalczania nierówności edukacyjnych. Dzisiaj 10 600 członków organizacji uczy w 50 regionach wiejskich i miejskich w całym kraju, a ponad 37 000 absolwentów programu pracuje we wszystkich sektorach nad tym, by wszystkie dzieci miały dostęp do doskonałego szkolnictwa.

Ostatnio zmieniany w środa, 12 listopad 2014 13:38
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny