Zaloguj się

Dywizja DHL Fracht w Polsce z certyfikatem dla najlepszych firm spedycyjnych TCF

Dywizja DHL Fracht, wchodząca w skład struktury prawnej DHL Express w Polsce oraz dostawca usług transportu drogowego i kolejowego m.in. w kraju i w Europie, otrzymała certyfikat TCF, przyznawany najlepszym przedsiębiorstwom transportowym działającym na rynku europejskim.

   Certyfikacja TCF jest dowodem na to, że DHL Fracht wyróżnia się na tle innych spedycji, a także potwierdza jej rzetelność oraz najwyższą jakość wykonywanych usług. Istotnym kryterium uzyskania certyfikacji jest również terminowość płatności. Pomysłodawcą i organizatorem programu certyfikacji jest firma Logintrans, właściciel i operator systemu Trans.eu - narzędzia wspomagającego zarządzanie transportem.
   Zdaniem organizatorów programu certyfikacji DHL jest dobrym przykładem firmy, która konsekwentnie stawia na najwyższą jakość usług oraz systematycznie optymalizuje swoje usługi. Właśnie dlatego żółto-czerwone barwy stały się na całym świecie symbolem rzetelnych przesyłek, które docierają na czas. Na rynku spedycyjnym funkcjonuje ogromna ilość firm, jednakże do grona najlepszych należą tylko te, które gwarantują szybką realizację i terminowość usług, dbają o bezpieczeństwo przesyłek oraz zapewniają profesjonalną obsługę klientów. DHL Fracht w Polsce spełniając te wszystkie kryteria i stosując na co dzień wysokie standardy i zasady rzetelności, został wyróżniony certyfikatem TCF.

- Naszym zadaniem jest dostarczać szybko i bezpiecznie przesyłki do miejsc przeznaczenia - mówi Piotr M. Sikorski, wiceprezes ds. frachtu i dyrektor zarządzający dywizji DHL Fracht. - Pragniemy być dostawcą usług logistycznych, do którego klienci zwracają się w pierwszej kolejności - zarówno jako do spedytora, jak i do pracodawcy oraz inwestora. Właśnie dlatego systematyczne doskonalimy know-how, które łączymy z dbałością o środowisko oraz działaniami w ramach CSR. Niezmiennymi wartościami pozostają dla nas odpowiedzialność, rzetelność i satysfakcja Klienta, dlatego cieszymy się, że właśnie za realizację tych priorytetów otrzymaliśmy wyróżnienie w postaci prestiżowego certyfikatu TCF.

   Certyfikacja TCF jest korzyścią dla całej branży transportowej. Dzięki certyfikacji spedytorzy uzyskują m.in. zwiększoną konkurencyjność firmy na rynku TSL, większą rozpoznawalność i uznanie w branży. Nabywcy usług na rynku transportowym otrzymują dostęp do bazy sprawdzonych i rzetelnych spedytorów, czyli firm zapewniających najwyższy poziom bezpieczeństwa transakcji i świadczących usługi zgodnie z europejskimi standardami. Natomiast korzyścią dla przewoźników jest możliwość współpracy z kontrahentami godnymi zaufania, terminowo realizującymi płatności za świadczone usługi, jak również stały dostęp do informacji o nowo certyfikowanych firmach.
  Dzisiaj DHL Fracht na świecie zarządza międzynarodową siecią połączeń drogowych i kolejowych, realizując ponad 3500 międzynarodowych połączeń tygodniowo. Świadczy usługi w transporcie krajowym i międzynarodowym na terytorium Europy, części Wspólnoty Niepodległych Państw, Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu oraz Chin. Firma zatrudnia blisko 13 tysięcy osób i dysponuje 180 terminalami własnymi i partnerskimi w ponad 50 krajach. Posiada 275 biur, w których pracują wysoko wykwalifikowane zespoły pracowników i eksperci od usług celnych.
   W Polsce dywizja DHL Fracht zatrudnia ok. 250 pracowników bezpośrednio zaangażowanych w procesy spedycji i logistyki, współpracując z ponad tysiącem przewoźników. Dywizja DHL Fracht zapewnia pełne partnerstwo w transporcie drogowym i kolejowym, oferując międzynarodowe i krajowe rozwiązania transportowe - pełnokontenerowe i niepełnokontenerowe - na terenie Europy, części Wspólnoty Niepodległych Państw, Afryki Płn. i Bliskiego Wschodu oraz Chin. Formą prawną dywizji DHL Fracht w Polsce jest DHL Express (Poland) sp. z o.o.

Ostatnio zmieniany w piątek, 14 listopad 2014 12:45
Zaloguj się by skomentować