Zaloguj się

Z Bremy na cały świat

 125 lat temu August Kuehne i Friedrich Nagel założyli w Bremie firmę spedycyjną pod nazwą Kuehne + Nagel.

    Zaczynając od transportu surowców takich jak bawełna, zboże, drewno, pasze i cukier, firma stała się jedną z największych globalnych korporacji logistycznych. Obecnie, sieć logistyczna Kuehne + Nagel obejmuje cały glob i oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania logistyczne o dużej wartości dodanej.

- W historii Kuehne + Nagel, miasto Brema nadal ma niezrównane znaczenie - powiedział Klaus-Michael Kuehne, większościowy akcjonariusz i prezes honorowy Kuehne + Nagel International AG. - To jest miejsce, z którego firma się wywodzi i nawet obecnie wiele wartościowych inicjatyw, jak centrum kompetencji spedycji morskiej czy działalności logistyki kontraktowej, pochodzi właśnie z tego miejsca.

   Kuehne podkreśla, że nie tylko korporacyjna strategia zorientowana na wzrost, ale szczególnie zaangażowanie wielu utalentowanych pracowników przyczyniło się do obecnego rozmiaru i pozycji firmy Kuehne + Nagel:

- Zawsze naszą zasadą było motywowanie pracowników, ich rozwój razem z firmą oraz dążenie do sukcesu poprzez pracę zespołową, co jest najważniejszą  kwestią dla firmy logistycznej z kompleksowymi zadaniami i różnymi działaniami związanymi z sektorem usług.

   Trzy pokolenia spod znaku kotwicy
   Początkiem sukcesu firmy była stanowczość oraz właściwe podejście założycieli Augusta Kuehne i Friedricha Nagel, a także innowacyjny serwis, jaki proponowali pierwszym klientom. W drugiej generacji, Alfred Kuehne prowadził firmę przez sześć dziesięcioleci i nie tylko doskonale ją uplasował wśród liderów firm spedycyjnych w Niemczech ale poczynił również pierwsze kroki do jej umiędzynarodowienia.
   Na początku lat 60-tych rozpoczęła się nowa era dla firmy rodzinnej, a rozpoczęła ją trzecia generacja - Klaus Michael Kuehne zrealizował swoją wizję utworzenia globalnej sieci, która obecnie zatrudnia ponad 63,000 pracowników w 1000 lokalizacjach w ponad 100 krajach i w ten sposób wzmacnia pozycję Kuehne + Nagel w dobie globalizacji i międzynarodowego podziału pracy.
    W ostatnich dziesięcioleciach Kuehne + Nagel nie tylko zajmuje czołowe pozycje w rankingach dotyczących spedycji morskiej i lotniczej, ale również rozwinęła usługi logistyki kontraktowej jako trzecią dywizje firmy. Tak samo jak wyspecjalizowane usługi dla transportu bawełny i dedykowany serwis przyczynił się do sukcesu założycieli firmy, tak dziś rozwiązania oparte na nowoczesnych systemach IT oraz usługach dopasowanych do specyfiki branż, czynią Kuehne + Nagel ważnym partnerem dla handlu i poszczególnych sektorów. Dodatkowo, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom spedycji drogowej, Kuehne + Nagel jest w stanie wspierać swoich klientów od pierwszego do ostatniego kilometra ich łańcucha dostawy.

   125+ - przyszłość
   Karl Gernandt, Prezes Kuehne + Nagel International AG, wskazał w swojej przemowie podczas inauguracji rocznicy, że tylko kilka firm logistycznych jest w stanie poszczycić się taką tradycją i rozwojem:

- Istnieją szczególne atuty, takie jak: duch przedsiębiorczości, innowacyjne podejście, wydajność, zdolność uczenia się i wyjątkowa kultura firmy tworzona przez wszystkich pracowników, które powodują, że Kuehne + Nagel osiąga ciągły sukces. Budowanie pozycji firmy opiera się na jej mocnych stronach oraz dobremu połączeniu tradycji z przyszłym rozwojem, co powoduje, że Grupa Kuehne + Nagel jest doskonale przygotowana na przyszłość i nie tylko zmierzy się z wszelkimi wyzwaniami w najbliższych dziesięcioleciach ale również będzie je formować. To właśnie oznacza znak plus w naszym rocznicowym logo.
 
   Podróż rocznicowego kontenera - z Bremy dookoła świata
   Z okazji rocznicy istnienia, Kuehne + Nagel, wysyła w świat dwa czterdziestostopowe kontenery - jeden na wschód, a drugi na zachód od Bremy. Wewnątrz kontenery posiadają coś specjalnego: na czterech stacjach multimedialnych, odwiedzający mogą zapoznać się z historią, portfoliem usług, innowacjami oraz możliwościami kariery w Grupie Kuehne + Nagel. Kontenery zatrzymają się w 14- stu lokalizacjach firmy na całym świecie podczas specjalnych krajowych spotkań z klientami. Podróż ta nie tylko podkreśla silną pozycję firmy na globalnym rynku spedycji morskiej ale również jej rozbudowaną sieć połączeń.

Ostatnio zmieniany w piątek, 06 luty 2015 10:41
Zaloguj się by skomentować