Zaloguj się

13. Targi LogiMAT w Stuttgarcie - barometr branży logistycznej na plusie

Zakończyła się 13 edycja Międzynarodowych Targów Dystrybucji, Przepływu Materiału i Informacji LogiMAT w Stuttgarcie, która w ciągu trzech dni  - od 10 do 12 lutego - przyciągnęła uwagę ponad 35 tysięcy zwiedzających. W tej w prestiżowej imprezie udział wzięła rekordowa liczba aż 1162 wystawców z 28 krajów. W siedmiu pawilonach wystawowych, zlokalizowanych na terenie nowoczesnego centrum targowego w stolicy Badenii-Wirtembergii, liderzy branży zaprezentowali najciekawsze rozwiązania i technologie wdrażane w logistyce wewnętrznej.

Podobnie  jak w poprzednich edycjach, organizatorzy przygotowali specjalne pokazy techniki logistycznej: „Tracking & Tracing”,  „Efektywne magazynowanie” i  „Zabezpieczenie ładunków”. Stałym punktem programu  targów LogiMAT jest ceremonia wręczenia nagród logistycznych honorujących najważniejsze innowacje prezentowane przez wystawców. Wśród tegorocznych laureatów znalazły się firmy: Kathrein Sachsen GmbH, Jungheinrich AG i Kaufmann Bausysteme GmbH.

Sukcesem okazała się także zainaugurowana w 2013 roku integracja targów LogiMAT ze specjalną imprezą wystawienniczą pod nazwą Trade World Forum, na której zaprezentowano produkty i usługi dla handlu tradycyjnego i elektronicznego. W ten sposób organizatorzy połączyli w jedną całość zagadnienia należące tradycyjnie do logistyki wewnętrznej z zagadnieniami dotyczącymi nowoczesnego handlu. Wyzwania stojące przed branżą e-commerce były także przedmiotem seminariów specjalistycznych. Dużym zainteresowaniem odbiorców cieszyła się sesja, której tematyka koncentrowała się wokół niezwykle aktualnego problemu, jakim jest zarządzanie zwrotami. Podczas seminarium odbyła się premiera europejskiego raportu, prezentującego trendy w handlu wielokanałowym. Ten ważny dokument  został opracowany przez Europejski Instytutu Handlu (EHI) i Instytut Fraunhofera (IML) na podstawie badań przeprowadzonych wśród przedsiębiorstw w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Kolejna edycja targów LogiMAT odbędzie się w od 8 do 10 marca 2016 r.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 17 luty 2015 13:43
Zaloguj się by skomentować