Zaloguj się

Deutsche Post DHL opracowuje modele logistyczne dla gospodarki obiegowej

Firma Deutsche Post DHL została członkiem grupy "Circular Economy 100" Fundacji Ellen MacArthur. Członkami tej grupy są przedstawiciele firm, innowatorzy i reprezentanci regionów, którzy łączą siły, by przyczynić się do stworzenia gospodarki obiegowej, opartej na zasobach odnawialnych, proponując projekty indywidualne lub całkowicie zmieniając kierunek swojej działalności.

   Deutsche Post DHL zaimponował Fundacji swoją strategią korporacyjną i działaniami w ramach programu Grupy GoGreen. Instytucja podkreśliła działania Grupy na rzecz optymalizacji łańcuchów dostaw, długiej historii logistyki zwrotów, redukcji emisji CO2, wykorzystania energetyki odnawialnej oraz zaangażowania pracowników w zagadnienia środowiskowe.

- Przyjęcie do tej grupy jest potwierdzeniem naszego skoncentrowania się na zrównoważonym rozwoju. Członkostwo stanowi także dobrą platformę dla wspólnego radzenia sobie z największymi wyzwaniami przyszłości - powiedział Christof Ehrhart, wiceprezes wykonawczy ds. komunikacji korporacyjnej i odpowiedzialności w Deutsche Post DHL. - Wszyscy wiemy, że zasoby są ograniczone, klimat zmienia się pod wpływem emisji dwutlenku węgla, a zachowania konsumentów mogą doprowadzić do zintensyfikowania problemów w przyszłości. Połączenie sił i pomysłów na rzecz rozwiązania tych wyzwań to ważny krok dla przyszłych pokoleń.

- Deutsche Post DHL to międzynarodowy lider w branży logistycznej i jesteśmy zachwyceni, mogąc powitać go w grupie Circular Economy 100. Logistyka zwrotna to ważny czynnik umożliwiający przejście do gospodarki obiegowej, a Deutsche Post DHL odegra kluczową rolę w dostarczaniu nowej wiedzy i możliwości współpracy w ramach programu - powiedział Andrew Morlet, prezes Fundacji Ellen MacArthur.

   Deutsche Post DHL skoncentruje się na zwiększeniu zrozumienia i promowaniu rozwoju modeli logistycznych, które pozwalają na bardziej obiegowy przepływ towarów, umożliwiający bardziej efektywne wykorzystanie wtórne, przetwarzanie i recykling produktów i unikanie wytwarzania śmieci.
   Brytyjska Fundacja Ellen MacArthur powstała w 2010 r. Jej celem jest działanie na rzecz przyspieszenia przejścia do gospodarki obiegowej opartej na zasobach odnawialnych (ang. "circular economy"). Organizacje reprezentowane w grupie "Circular Economy 100" mają za zadanie pomóc stworzyć to przejście poprzez opracowywanie studiów przypadku, wymianę informacji oraz "myślenie niesztampowe". Energetyka odnawialna, ponowne wykorzystanie surowców i innych materiałów oraz unikanie generowania emisji i odpadów, to kluczowe pojęcia tego rodzaju gospodarki obiegowej. W swoim corocznym "Raporcie o stanie gospodarki obiegowej" fundacja oblicza, jakie działania są konieczne, a jakie możliwości istnieją obecnie. Na przykład aktualna analiza globalnych łańcuchów tworzenia wartości w 2014 wykazała, że przejście do obiegowych łańcuchów dostaw do roku 2025 może spowodować wypracowanie dodatkowej rocznej wartości w wysokości 780 mld EUR na całym świecie i utworzenie 100 000 miejsc pracy.

 

Ostatnio zmieniany w wtorek, 17 luty 2015 08:40
Zaloguj się by skomentować