Zaloguj się

Czekoladowe sztabki złota wyzwaniem w finale VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

6 marca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 71 najzdolniejszych młodych logistyków z 50 szkół w całej Polsce zmierzyło się z trzema zadaniami problemowymi z zakresu gospodarki zapasami.

W jednym z zadań, olimpijczycy, wcielając się w rolę logistyków z zakładu cukierniczego, obliczali m.in. zapotrzebowanie na ziarno kakaowca oraz roczny popyt na „czekoladowe sztabki złota”. Trzeci, centralny etap ogólnopolskiego konkursu to zadania problemowe wymagające nie tylko sporej wiedzy logistycznej, ale także analitycznego myślenia i umiejętności szerszego, kreatywnego spojrzenia na zadany temat. Motywacją do startu w olimpiadzie i wzmożonej nauki podczas pokonywania kolejnych jej etapów są nie tylko nagrody w postaci bezpłatnych studiów w Wyższej Szkole Logistyki czy atrakcyjne upominki. Gra toczy się także o miejsca na płatnych stażach, oferowanych przez przedsiębiorstwa wspierające organizację olimpiady, a także o osobistą satysfakcję z osiągniętego wyniku.
Każdego roku, w olimpiadzie o jak najlepszy wynik konkuruje coraz więcej adeptów logistyki. W VII edycji zawodów wystartowało niemal 7,5 tys. uczniów z 285 szkół na terenie całej Polski. 71 najlepszych spotka się ponownie na uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród, które odbędzie się 17 kwietnia w siedzibie WSL w Poznaniu.

- Laureaci i finaliści olimpiady to bardzo zdolni młodzi ludzie. Ich zaletą jest determinacja w dążeniu do celu i pracowitość - mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. - Jesteśmy przekonani, że ich wysiłek już wkrótce zaprocentuje i będą mieli okazję rozwinąć swoją pasję pod okiem najlepszych specjalistów - czy to na uczelni, czy w firmie.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Portal Logistyka.net.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Ostatnio zmieniany w piątek, 13 marzec 2015 12:11
Zaloguj się by skomentować