Zaloguj się

Poradnik "Kody kreskowe w eCommerce" już dostępny!

Kanały handlu z każdym rokiem coraz mocniej się przenikają. Z badań wynika, że ponad 80% konsumentów zakupy zaczyna robić w… Google lub porównywarkach. Jednocześnie coraz częściej można zaobserwować klientów sklepów stacjonarnych skanujących kody kreskowe w poszukiwaniu informacji o produkcie w Internecie. Sprzedawcy tradycyjni otwierają sklepy on-line, a sklepy będące ikoną sprzedaży internetowej zaczynają otwierać swoje punkty stacjonarne. Wszyscy tworzą aplikacje lub strony mobilne, aby jak najszybciej i najbardziej precyzyjnie dotrzeć do konsumenta. Mamy bowiem do czynienia z rynkiem konsumenta. To on decyduje gdzie i jak szuka towaru oraz gdzie i jak go kupuje.

Sytuacja ta powoduje, że kod kreskowy, który przez wiele lat funkcjonował tylko w handlu tradycyjnym, zyskuje nowe znaczenie oraz nową funkcjonalność. Zaczyna odgrywać ważną rolę w sprzedaży on-line i omnichannel (sprzedaż wielokanałowa, wieloaspektowa). Tu bowiem kluczowa staje się szybka i prawidłowa identyfikacja produktu niezależnie od tego, w jakim kanale komunikacji znajduje się konsument oraz w jaki sposób szuka produktu. Sprzedawcy Internetowi opisują produkt tak, aby wpłynąć na pozycjonowanie strony, aby się wyróżnić. Zanim jednak konsument przeczyta opis musi odnaleźć produkt nawet wówczas, gdy jego nazwę wpisze np. błędnie. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę największa wyszukiwarka na świecie – Google. W szablonie opisu produktu oferowanego do sprzedaży w Google shopping, jednym z wymaganych atrybutów jest identyfikator GTIN (EAN) lub ISBN dla książek. Z tych samych powodów każdy e-sklep powinien przynajmniej w opisie strony używać numeru EAN jako identyfikatora produktu.

Z jakich jeszcze powodów sklep internetowy powinien się zainteresować kodami kreskowymi, jak je wdrożyć i gdzie wykorzystać, można sprawdzić czytając poradnik „Kody kreskowe w eCommerce”, przygotowany przez GS1 Polska specjalnie z myślą o polskich sklepach internetowych.

--> POBIERZ poradnik <--

Ostatnio zmieniany w wtorek, 19 maj 2015 13:27
Zaloguj się by skomentować