Zaloguj się

DHL w Polsce wśród "Najbardziej pożądanych pracodawców w 2014 roku w opinii specjalistów i menadżerów"

Marka DHL znalazła się w ścisłym gronie "Najbardziej pożądanych pracodawców w 2014 roku w opinii specjalistów i menadżerów", według badania firmy Antal International. W kategorii "Transport, spedycja i logistyka" najbardziej pożądanym pracodawcą okazał się DHL, na który wskazało najwięcej respondentów - 16,4 proc. To wyróżnienie jest zasługą całej organizacji w Polsce i dotyczy wszystkich dywizji działających w kraju pod marką DHL.

   Badanie Antal International "Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menadżerów" już po raz piąty doceniło firmy, które najskuteczniej budują swój pozytywny wizerunek jako pracodawca, dzięki czemu wskazywane są jako preferowane miejsca pracy. W anonimowym badaniu udział wzięło ogółem 3947 specjalistów i menadżerów z całej Polski. Ankietowani wskazali w nim firmy, w których najbardziej chcieliby pracować. Wymienili także czynniki sprawiające, że dana organizacja jest dla nich atrakcyjnym pracodawcą.
   Wyniki tegorocznej edycji pokazują, że dla polskich specjalistów i menadżerów czynnikami wpływającymi na decyzję o zmianie miejsca pracy są przede wszystkim wielkość i prestiż firmy oraz styl zarządzania i kultura organizacyjna. Organizatorzy badania podkreślają, że firmy, niezależnie od tego jak długo są na polskim rynku, muszą stale dbać o swój wizerunek w mediach, nie zapominając jednocześnie o pozytywnym odbiorze wśród swoich pracowników, gdyż to właśnie oni mają istotny wpływ na obraz marki w oczach potencjalnych kandydatów.

- Z obserwacji konsultantów Antal wynika, że kandydaci szukają informacji o firmie wśród znajomych, ale też w internecie. Trzeba pamiętać, że organizacje tworzą ludzie, więc informacje na temat firmy pojawiające się na rynku w większości pochodzą od jej pracowników - zauważa Artur Migoń, Business Unit Director Antal Engineering & Operations, Partner w Antal International.

   Wysoka pozycja w badaniu "Najbardziej pożądanych pracodawców 2014" to ogromny sukces całej organizacji DHL, reprezentowanej w Polsce przez 5 dywizji - DHL Express, DHL Parcel, DHL Fracht, DHL Global Forwarding oraz DHL Supply Chain.

- Pracownicy stanowią najważniejszy kapitał firmy. To dzięki ich doświadczeniu, kompetencjom i umiejętnościom, każdego dnia DHL realizuje krajowe oraz międzynarodowe usługi logistyczne w oparciu o najwyższe standardy obsługi klientów i wysoką jakość. To dzięki nim, podczas 24-letniej obecności DHL w Polsce, stworzyliśmy wyjątkową kulturę organizacyjną oraz zbudowaliśmy wizerunek marki przyjaznej zarówno klientom jak i pracownikom - podkreśla Maja Chabińska-Rossakowska, dyrektor ds. personalnych i członek zarządu DHL Express (Poland).

   Ankietowani reprezentowali 9 dyscyplin: Logistyka, Administracja, HR, Finanse i Księgowość, Inżynieria, IT, Prawo, Sprzedaż i Marketing oraz Wyższa Kadra Zarządzająca. Badanie przeprowadzone zostało w okresie październik - grudzień 2014.
   Antal International jest liderem rekrutacji specjalistów i menadżerów oraz doradztwa HR obecnym w 35 krajach, a w Polsce działającym od 1996 roku. Badanie "Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów" prowadzone co roku, prezentuje preferencje polskich specjalistów i menadżerów odnośnie potencjalnego miejsca zatrudnienia.

Ostatnio zmieniany w środa, 20 maj 2015 12:39
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe