Zaloguj się

Nowe możliwości dotarcia do chińskich użytkowników sieci

Chiny mają największą liczbę użytkowników internetu. Są jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków mobile i m-commerce na świecie. Wydatki na mobile programmatic wzrosły tam w 2014 roku o 400 proc. i wyniosły 390,3 mln dolarów.  Z możliwości jakie daje ten rynek chcą korzystać liderzy reklamy osobistej.

   Chiny są nie tylko państwem z największą populacją na świecie, ale także z największą liczbą użytkowników internetu. Jak podaje Internet Live Stats, w 2014 roku w Państwie Środka z sieci korzystało 642 mln użytkowników. Reprezentują oni 22 proc. wszystkich użytkowników internetu na świecie, co daje więcej osób korzystających z sieci niż łącznie w USA, Indiach oraz Japonii. Według danych eMarketera wydatki na chińskie reklamy mobilne online wzrosły od 0,9 mld dolarów w 2013 roku do 13,9 mld dolarów w 2015 roku. Tak szybki wzrost pomógł Chinom prześcignąć Wielką Brytanię oraz Japonię i zostać drugim największym rynkiem reklamy mobilnej na świecie, zaraz po Stanach Zjednoczonych.

   Duże pole działania
Możliwości chińskiego rynku internetowego zauważyli i zaczynają wykorzystywać liderzy reklamy osobistej, otwierając tam swoje oddziały.

- Chiński e-commerce to najszybciej rozwijający się rynek na świecie. Szacuje się, że do 2018 roku wartość sprzedaży e-commerce w tym kraju przekroczy bilion dolarów i będzie stanowić ponad 40 proc. rynku światowego - mówi Maciej Wyszyński z Sociomantic Labs. - Nasze wejście na tak strategiczny rynek umożliwi dotarcie do chińskich użytkowników internetu ze spersonalizowanymi reklamami dostosowanymi do różnych urządzeń. W tym względzie Chiny wciąż stanowią niszę rynkową.

   Programmatic a rynek m-commerce w Chinach
Chiny to także stale rosnący potencjał m-commerce.  Dostrzegają go marketerzy, zwłaszcza ci, zajmujący się reklamą programmatic, czyli spersonalizowanymi przekazami reklamowymi dostosowanymi do różnych urządzeń. Według danych iResearch Consulting Group, wydatki na mobile programmatic wzrosły w 2014 roku o 400 proc. i wyniosły 390,3 mln dolarów. Eksperci rynku prognozują, że w nadchodzących latach wydatki się podwoją.

- Na chińskim rynku reklamowym jest duże zapotrzebowanie na spersonalizowane przekazy reklamowe. Wraz z dynamicznym rozwojem m-commerce będzie ono stale rosło - mówi Maciej Wyszyński z Sociomantic Labs.

   Marketingowym ideałem są spersonalizowane i skuteczniejsze reklamy kierowane masowo do odbiorców. Takich możliwości może dostarczyć programmatic w mobile, który ma olbrzymią szansę zdominować rynek m-commerce w Chinach.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 07 lipiec 2015 14:31
Zaloguj się by skomentować