Zaloguj się

DHL i IMG dzięki DHL Exported zachęcają projektantów do podboju świata mody

Firma logistyczna DHL, we współpracy z IMG, ogłosiła podczas odbywającego się 6 lipca w Berlinie Tygodnia Mody Mercedes-Benz, rozpoczęcie II edycji DHL Exportedv - programu wspierającego przemysł modowy na świecie. Ten wyjątkowy program zainicjowany w ubiegłym roku, pomógł czterem projektantom z różnych krajów rozwinąć działalność ich marek na skalę międzynarodową. DHL Exported stanowi okazję dla znanych na rynkach lokalnych projektantów  do poszerzenia swojej popularności w świecie, dzięki pokazowi na jednym z najbardziej wpływowych tygodni mody.

- DHL Exported to prawdziwy sukces. Cieszymy się, że ten program pomógł już kilku bardzo utalentowanym projektantom pokonać granice i dotrzeć ze swoimi markami na nowe rynki. Jako najbardziej międzynarodowa firma na świecie uważamy, że jesteśmy zobowiązani pomagać w rozwoju firmom każdej wielkości. Z radością oczekujemy wniosków od projektantów z całego świata i cieszymy się, że będziemy mogli wspierać ich w ekspansji na rynki zagraniczne - powiedział Arjan Sissing, Starszy Wiceprezes ds. marketingu marki korporacyjnej w Grupie Deutsche Post DHL.

   Do 31 lipca 2015 r. projektanci z całego świata mogą składać wnioski o udział w II edycji programu, aby zaprezentować swoje kolekcje podczas jednej z następujących imprez: Tydzień Mody w Nowym Jorku, Tydzień Mody w Londynie, Tydzień Mody w Mediolanie lub Tydzień Mody Mercedes-Benz w Tokio. W tym roku obniżeniu uległo kryterium okresu prowadzenia działalności na rynku modowym - obecnie staż projektanta mody może wynosić zaledwie cztery lata, a nie jak poprzednio siedem. Wnioski zostaną rozpatrzone przez komisję globalnych i regionalnych ekspertów na każdym z tych rynków. Eksperci wybiorą projektanta, który potencjalnie najbardziej skorzysta na zaprezentowaniu swoich kolekcji podczas danej imprezy.

- Po sukcesie pierwszej edycji DHL Exported cieszymy się z tegorocznego otwarcia programu i umożliwienia projektantom przedstawienia swoich marek na nowych rynkach - powiedziała Catherine Bennett, starsza wiceprezes i dyrektor zarządzająca IMG Fashion. - Wsparcie programu oferowane przez Brytyjską Izbę Mody, Camera Della Moda Italiana oraz Organizację Japońskiego Tygodnia Mody ma kluczowe znaczenie dla międzynarodowej ekspansji uczestniczących w nim projektantów. Wraz z naszym partnerem, IMG cieszy się, że będzie mogło odkryć nową generację globalnych marek.

   Tegoroczny DHL Exported będzie sponsorował czterech finalistów programu w ciągu dwóch kolejnych sezonów w wybranych przez nich Tygodniach Mody. Projektanci otrzymają gwarantowany udział w programie imprezy oraz sfinansowanie i realizację pokazu mody na wybiegu. DHL pokryje także wszystkie koszty logistyczne związane z wyprodukowaniem i przewiezieniem kolekcji do Nowego Jorku, Londynu, Mediolanu czy Tokio na debiut projektantów na wybiegu.
   Wnioski można składać od 8 do 31 lipca br. W sierpniu zostaną wybrani finaliści, których zgłoszenia rozpatrywać będzie komisja, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas nowojorskiego Tygodnia Mody we wrześniu.
Wniosek, informacje o samym programie oraz o jury dostępne są na stronie DHLExported.com. Program DHL Exported wspierany jest przez Brytyjską Izbę Mody, Camera Nazionale Della Moda oraz Japoński Tydzień Mody.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 14 lipiec 2015 12:29
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe