Zaloguj się

Nowa flota pojazdów w DHL Express

DHL Express, wiodący dostawca i ekspert w dziedzinie międzynarodowych usług logistycznych, w ramach realizowanej polityki jakości i bezpieczeństwa, regularnie podwyższa standardy obsługi, kierując się zadowoleniem klientów i najwyższą jakością świadczonych usług. Jednym z przejawów dbałości DHL Express o wysokie standardy obsługi klienta w usługach międzynarodowych jest wymiana dotychczasowej floty samochodowej. Nowe pojazdy spełniają wysokie kryteria ekologiczne i bezpieczeństwa, uwzględniają funkcjonalność i oszczędność w eksploatacji, jednocześnie podnoszą komfort i bezpieczeństwo jazdy.


Firma DHL Express jako uznany na rynku dostawca międzynarodowych przesyłek lotniczych, na co dzień korzysta również z floty pojazdów należących do przewoźników i kurierów, które są przystosowane do wymogów firmy logistycznej i obrandowane logotypem DHL.

Wymiana floty na nowoczesne pojazdy to jedno z kryteriów polityki korporacyjnej DHL oraz warunków współpracy z przewoźnikami świadczącymi usługi kurierskie dla DHL Express. Proces wymiany pojazdów trwa od stycznia 2015 roku; do końca czerwca objął już niemal 1/3 całego taboru w międzynarodowych usługach ekspresowych. Nową flotę, która podlega nowym standardom pojazdów kurierskich, tworzą przede wszystkim auta dostawcze marki Fiat, Ford, Renault i Mercedes.

- Wymiana wszystkich samochodów kurierskich na fabrycznie nowe jest procesem ciągłym, uzależnionym od wieku i stanu aktualnie użytkowanych pojazdów. Oczywiście w pierwszej kolejności wymianie podlegają auta najstarsze. - powiedziała Agnieszka Błaś, dyrektor ds. Operacji Międzynarodowych. Według przyjętych w tym roku nowych standardów dla pojazdów kurierskich, okres ich użytkowania obejmuje maksymalnie 6 lat. Flotę pojazdów DHL Express tworzą wyłącznie samochody typu LCV (Large Commercial Vehicles) lub większe (o przestrzeni ładunkowej min. 10 m sześc. oraz ładowności min. 1200 kg). Normą są również tylne drzwi otwierane pod kątem 260°, usprawniające załadunek pod bramami kurierskimi, jak również samochody z zabudową półkową, które świetnie sprawdzają się w dostarczaniu przesyłek w rejonach miejskich.

- Kluczowym elementem naszej polityki jakości i bezpieczeństwa jest zachowanie szczególnej dbałości o najwyższą jakość we wszystkich aspektach działalności DHL Express, w tym również w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, którego uczestnikami są również nasi kurierzy. W naszą strategię mocno wpisuje się polityka środowiskowa, którą od lat efektywnie realizujemy w DHL Express, np. dzięki programowi GoGreen, czy też takim projektom jak podwyższanie standardów pojazdów kurierskich - powiedziała Agnieszka Błaś, dyrektor ds. Operacji Międzynarodowych.

Nadrzędną rolę w firmie DHL Express, oferującej międzynarodowe usługi logistyczne, zajmuje obsługa klientów. Ten skomplikowany i złożony proces wymaga ciągłego doskonalenia jakości usług z udziałem wszystkich dostępnych form aktywności logistycznej. Nowoczesna flota to jeden z najważniejszych czynników wpływający bezpośrednio na efektywność procesów logistycznych i na jakość usług.

Zaloguj się by skomentować