Zaloguj się

Wandalex zmienił nazwę na WDX

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Wandalex S.A., notowana na GPW spółka oferująca kompleksowe rozwiązania z zakresu wyposażenia magazynów, zmieniła nazwę na WDX. Jej zmiana stanowi symboliczne przejście z firmy kojarzącej się z dystrybucją, w kierunku podmiotu oferującego zintegrowane i innowacyjne usługi wyposażenia magazynów oraz dedykowane rozwiązania logistyczne. Towarzyszą temu określone działania rebrandingowe, polegające m.in. na wprowadzeniu nowego logotypu i odświeżeniu strony internetowej.

   Nowa nazwa podkreśla, że firma porusza się zgodnie z trendami i buduje swoją markę, nie rezygnując jednocześnie z dotychczasowego, ponad 20-letniego dorobku. Zmiana nazwy z Wandalex na WDX wynika z potrzeby ułatwienia komunikacji z nowymi partnerami handlowymi w Polsce i poza jej granicami.

- Zakładamy, że nowa nazwa, będąc bardziej funkcjonalną i nowoczesną, będzie prowadzić do pozytywnych skojarzeń u naszych potencjalnych klientów. Jednocześnie jest ona już doskonale znana inwestorom giełdowym, gdyż skrót WDX od wielu lat wykorzystujemy  w notowaniach na GPW w Warszawie - powiedział Marek Skrzeczyński, prezes zarządu WDX S.A.

Oprócz formalnie nowej nazwy, spółka przechodzi rebranding. Zmieniają się oznaczenia w biurach sprzedaży WDX oraz na wszystkich prowadzonych przez spółkę projektach. Zostają również wymienione materiały informacyjne i promocyjne firmy, na których znajduje się dawna nazwa i logo.

- Uważam, że jest to bardzo dobry moment na tę operację. W ostatnich miesiącach WDX dynamicznie się rozwija. Sukcesywnie poszerzamy nasze portfolio i realizujemy kolejne kontrakty - dodał Marek Skrzeczyński. - To także znak zmian, jakie zachodzą w spółce i jeden z elementów strategii WDX na lata 2015-2017.

24 czerwca 2015 roku spółka WDX opublikowała główne założenia planu rozwoju na kolejne lata. Wzrost sprzedaży wysokomarżowych projektów własnych, rozwój platformy produktowej, rozbudowa mocy produkcyjnych, czy wzrost obrotów na rynkach zagranicznych poprzez współpracę z klientami z rynku krajowego to jego najważniejsze założenia. Nadrzędnym celem firmy jest osiąganie coraz szerszych kompetencji w zakresie kompleksowego świadczenia usług wyposażenia magazynów oraz rozwoju dedykowanych rozwiązań logistycznych. Jednocześnie zamierzeniem Zarządu WDX jest wzrost udziału przedsiębiorstwa w krajowym rynku dystrybucji wózków widłowych. To przełoży się na wzrost skali biznesu i pozwoli osiągać coraz wyższe wyniki finansowe. WDX w 2014 roku osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 104,9 mln zł (wzrost o 28 proc. w stosunku do 2014 r.) oraz zysk netto rzędu 5,1 mln zł (wzrost o 80 proc. w stosunku do analogicznego okresu).
    Wskazane zmiany obejmują tylko nazwę i identyfikację wizualną spółki. Niezmienna pozostaje jej osobowość prawna, adresy, numer wpisu do rejestru przedsiębiorców i inne dotychczasowe składowe prowadzonej działalności. To zapewnia ciągłość współpracy WDX z jej dotychczasowymi klientami i odbiorcami.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 27 sierpień 2015 12:18
Zaloguj się by skomentować