Zaloguj się

Powstaje największe centrum logistyczne w Niemczech

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Deweloper i inwestor nieruchomości logistycznych, Panattoni Europe, wygrał rozpisany przez firmę Jago AG przetarg na budowę największego jak dotąd centrum logistycznego w Niemczech. Roboty budowlane rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. Centrum logistyczne dla firmy z branży e-commerce obejmujące powierzchnię 120 000 mkw. powstanie na terenie parku przemysłowego Industriepark Rurtal niedaleko miejscowości Hückelhoven, na działce o łącznej powierzchni 200 000 mkw. Podczas procedury przetargowej i wyboru dewelopera nowego obiektu dystrybucyjnego firma Jago korzystała ze wsparcia międzynarodowej firmy specjalizującej się w usługach doradczych dla rynku  nieruchomości, CBRE. 

   Panattoni Europe zainwestuje w ten projekt kilkanaście milionów euro.

- To centrum logistyczne jest dla Industriepark Rurtal projektem pionierskim a jednocześnie, dzięki swojej kubaturze, będzie równie prekursorskim projektem dla całej branży logistycznej w Niemczech. Udało się nam połączyć w sposób praktycznie doskonały wymagania klienta oraz nasze własne kryteria w zakresie budownictwa zrównoważonego. Nowy obiekt będzie cechował się maksymalną elastycznością, co umożliwi firmie Jago dowolne modyfikacje procesów logistycznych. Hale magazynowe będzie można podzielić na dwanaście sekcji, tworząc optymalne warunki dla różnego rodzaju zastosowań - wyjaśnia Fred-Markus Bohne, partner zarządzający Panattoni Europe.

   Ze względu na wielkość kompleksu budowa została podzielona na cztery etapy: podczas pierwszego z nich powstanie 40 000 mkw. powierzchni magazynowo-logistycznej oraz 1 450 mkw. powierzchni socjalno-biurowej. Zgodnie z planem ten etap budowy ma zostać oddany do użytkowania w marcu 2016 r. Następnie rozpocznie się realizacja kolejnych etapów, a zakończenie całej inwestycji jest planowane na sierpień 2017 r.
   Nowe centrum logistyczne ma utorować firmie Jago drogę do ekspansji w dziedzinie międzynarodowej sprzedaży internetowej.

- Budowa większych, nowoczesnych obiektów logistycznych jest koniecznością w obliczu naszych planów ekspansji. W Panattoni Europe znaleźliśmy idealnego partnera do realizacji tego projektu. W przyszłości nasi klienci będą cieszyć się jeszcze krótszymi terminami dostaw - komentuje Goran Jakovac, CEO i założyciel firmy Jago.

- Centralne położenie Hückelhoven doskonale nadaje się do celów e-handlu. Gwarantuje szybką i sprawną dystrybucję na terenie Niemiec i państw Beneluksu, a także dogodne połączenie z portami ARA (Amsterdam-Rotterdam-Antwerpia) - dodaje Fred-Markus Bohne.

   Firma Jago handluje artykułami wyposażenia dla domu i ogrodu, artykułami dla majsterkowiczów, sprzętem sportowo-rekreacyjnym, a także artykułami dla zwierząt domowych i zabawkami. Produkty pochodzą głównie z Azji, skąd są transportowane kontenerowcami. Dzięki bliskości portu kontenerowego w Born w Holandii, skomunikowanego z portami w Rotterdamie i Antwerpii, lokalizacja na terenie Industriepark Rurtal przyczyni się do znacznego ograniczenia kosztów transportu.
   Panattoni Europe zawarł długoterminową umowę najmu z firmą Jago. Dla Hückelhoven nowa inwestycja oznacza utworzenie około 800 nowych miejsc pracy w perspektywie średnioterminowej.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 31 sierpień 2015 07:45
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe