logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DPD Polska partnerem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DPD Polska ponownie otrzymała status złotego sponsora VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Celem tego przedsięwzięcia jest rozbudzenie wśród młodych ludzi zainteresowania tematyką logistyczną oraz pomoc w ocenie i profesjonalizacji programu nauczania w szkołach średnich i policealnych. DPD Polska po raz szósty wspiera ten projekt.

   Organizowana od 2008 roku Olimpiada stała się jedną z ważniejszych inicjatyw edukacyjnych w branży KEP skierowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Centralna Komisja Egzaminacyjna umieściła konkurs w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych, związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu dojrzałości potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Laureaci konkursu otrzymują indeksy uprawniające do podjęcia studiów w poznańskiej Wyższej Szkole Logistyki.


- Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to wspaniała inicjatywa, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność wśród uczniów szkół średnich. Naszej firmie szczególnie zależy na promowaniu zagadnień i wiedzy dotyczących transportu wśród młodych ludzi, chcemy bowiem, aby pracowali dla nas najlepsi - mówi Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.


   Zapisy do VIII edycji rozpoczęły się 1 września i trwały trzy tygodnie. W Olimpiadzie biorą udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, a w szczególności kształcący się w zawodzie „technik logistyk” i „technik spedytor”.

- Dzięki takim firmom jak DPD Polska, możemy z powodzeniem realizować największy turniej wiedzy logistycznej w Polsce. Partnerstwo z wiodącymi firmami logistycznymi świadczy o prestiżu i randze wydarzenia. Dzięki temu, w olimpiadzie z roku na rok przybywa uczestników, a świadomość korzyści i szans, które przed młodymi ludźmi stwarza udział w turnieju pobudza ambicje i mobilizuje do wytężonej pracy - mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki.


   Pierwszy, szkolny etap Olimpiady odbędzie się 7 października tego roku, a finał nastąpi z początkiem marca 2016 r. Ogłoszenie wyników i gala wręczenie nagród zaplanowana jest na 15 kwietnia 2016 r.

Ostatnio zmieniany czwartek, 01 październik 2015 12:55

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj