logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

PEKAES wspiera logistycznych olimpijczyków

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Operator logistyczny PEKAES, z zaangażowaniem wspiera młodych adeptów szkół logistycznych. Największa polska spółka z branży TSL została sponsorem VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej - turnieju z wiedzy logistycznej, który dla wielu stanie się początkiem wymarzonej kariery w zawodzie.

   Celem olimpiady jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów szkół średnich problematyką logistyczną oraz promowanie talentów wśród potencjalnych pracodawców. Wartym podkreślenia jest fakt, że finałowa grupa uczniów zostaje jednocześnie zwolniona z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. To jedyny w Polsce turniej tematyczny z dziedziny logistyki cieszący się takim przywilejem.
   Zainteresowanie konkursem z roku na rok rośnie. W tegorocznej edycji olimpiady udział bierze ponad 8 300 uczniów z 294 szkół w całej Polsce. Podobnie jak w latach ubiegłych, by wygrać, każdy z uczestników musi przebrnąć przez 3 etapy konkursu: eliminacje, zawody okręgowe oraz finał.
   W pierwszym etapie - eliminacyjnym, uczniowie zmierzą się z dwudziestoma pięcioma pytaniami testowymi z zakresu wiedzy logistycznej. Uczniowie z najlepszymi wynikami, zakwalifikują się do II etapu Olimpiady - zawodów okręgowych, które wyłonią już skład finałowy. Rozstrzygnięcie nastąpi 4 marca 2016 roku w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

- Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to znakomita okazja dla uczniów, by jeszcze na etapie szkolnym, z sukcesem i mocnym akcentem, rozpocząć swoją karierę zawodową. Operatorzy logistyczni to doceniają, gdyż rynek pracy potrzebuje dziś pracowników z pasją, zaangażowaniem i ukierunkowaniem na cel - mówi Maja Kuryłło, dyrektor personalny PEKAES.

   Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Patronem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. PEKAES SA jest sponsorem brązowym przedsięwzięcia.

Ostatnio zmieniany wtorek, 27 październik 2015 11:54

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj