Zaloguj się

Start-upy z programu Challenge Up! pokazują spektrum możliwości Internetu rzeczy

Intel, Cisco i Deutsche Telekom połączyły siły, by wspierać rozwój start-upów.

   Intel, Cisco i Deutsche Telekom zaprezentowały dziś efekty programu Challenge Up! - europejskiego akceleratora i inkubatora dla start-upów, którego celem jest wspieranie rozwoju produktów i usług z obszaru Internetu rzeczy. Dzień demo konferencji unBound Digital był podsumowaniem sześciu miesięcy trwania programu Challenge Up!, dzięki któremu start-upy otrzymały od trzech koncernów wsparcie w rozwoju produktów i rozwiązań z zakresu Internetu rzeczy.
   Start-upy wybrane zostały przez doświadczony zespół specjalistów z Cisco, Intela i Deutsche Telekom. Wyłoniono je na podstawie skuteczności w tworzeniu produktów i usług z obszaru Internetu rzeczy i pokrewnych, takich jak rozwiązania inteligentne, big data oraz łączność. Sam program dostarczył start-upom nie tylko wsparcia finansowego, ale również dał dostęp do sieci partnerskich oraz innych zasobów wszystkich trzech zaangażowanych koncernów. Ponadto, wschodzące firmy na bieżąco korzystały ze wsparcia mentorskiego, by szybciej rozwinąć swoje pomysły i przekształcić je w rozwiązania gotowe do wprowadzenia na rynek.
• Rozwiązania analityczne N-Joins dedykowane zakładom produkcyjnym wpływają na wzrost elastyczności przedsiębiorstw, maksymalizację ich wydajności oraz zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko. Dzięki programowi Challenge Up! i wsparciu trzech koncernów, ten start-up udoskonalił swoją ofertę oraz poszerzył możliwości działania. W praktyce oznacza to, że N-Joins dostarcza oprogramowanie, podczas gdy Cisco jest dostawcą sprzętu, a Deutsche Telekom infrastruktury chmurowej. Intel z kolei odpowiada za techniczne przystosowanie usługi do wymagań rynku.
Start-up Senic, pracujący nad inteligentnymi urządzeniami, zainicjował wspólny projekt inteligentnego biura, poprzez zintegrowanie własnego kontrolera Nuimo z opartymi na układach Intela komputerami oraz z systemem wideokonferencyjnym Cisco TelePresence. Produkt Senic zostanie zintegrowany z platformą Deutsche Telekom Qivicon dla inteligentnego domu.
ProGlove produkuje inteligentne rękawice dla pracowników fabryk. Celem jest zbudowanie inteligentnego łańcucha dostaw, poprzez integrację urządzenia ProGlove z monitoringiem poszczególnych elementów łańcucha, takich jak magazyny i firmy logistyczne. Rozwiązanie zostanie zaprezentowane wybranym klientom Cisco, Intela i Deutsche Telekom.
SEMSEYE, który okrzyknięto Google Analytics dla sieci detalicznych i centrów handlowych, przy wsparciu Intela ruszył już ze swoim pilotażowym projektem w Dublinie. Na stadionie piłkarskim Croke Park oraz w muzeach i bibliotekach SEMSEYE jest używane do monitorowania natężenia ruchu ludzi. Dodatkowo Deutsche Telekom zainstalował SEMSEYE w pięciu flagowych salonach w Rumunii oraz w dwóch w Polsce.
   W czasie trwania programu, 12 start-upów z całej Europy zaskoczyło skutecznymi rozwiązaniami z obszaru Internetu rzeczy, które mogą sprawdzić się w realnych zastosowaniach - od mierzenia i podtrzymywania poziomu cukru w czasie rzeczywistym u diabetyków (Admetsys) po oszczędzanie czasu kierowców, dzięki zbieraniu w czasie rzeczywistym informacji o wolnych miejscach parkingowych (HiPark).
   Podczas dwudniowej konferencji start-upy zaprezentowały przykłady zastosowania swoich rozwiązań gronu mentorów, w skład którego weszli Elias Drakopoulos (Deutsche Telekom), Mike Flannagan (Cisco) oraz Christian Morales (Intel). Wśród publiczności znalazło się ponad 50 szefów firm oraz ekspertów w zakresie biznesu i technologii. Dodatkowo, rozwiązaniom opracowanym przez start-upy mogło się przyjrzeć ponad 2 500 uczestników unBound Digital z 30 różnych krajów. Prezentacje były zwieńczeniem wielomiesięcznej pracy zwycięskich zespołów, z których każdy pracował pod okiem trzech mentorów.

- W ciągu ostatnich sześciu miesięcy byłem świadkiem naprawdę wytężonego wysiłku. Jestem podekscytowany, widząc namacalne efekty pracy nad rozwiązaniami IoT w szerokim zakresie - od zastosowań przemysłowych po inteligentne miasta - oraz dostrzegając korzyści, jakie przyniosą one naszym klientom oraz partnerom. Jestem przekonany, że Challenge Up! będzie nadal przyciągać uwagę europejskiego sektora IoT i przyczyni się do wielu innowacji i przyspieszonego rozwoju gospodarki cyfrowej - powiedział Christian Morales, wiceprezes i dyrektor generalny Intela w regionie EMEA.

- Internet rzeczy otwiera nieograniczone możliwości. Aby wprowadzić je w życie, Challenge Up! zrzesza technologicznych liderów i buduje innowacyjny ekosystem. Nie mogę się doczekać, kiedy tych 12 rozwiązań odniesie sukces na całym świecie - powiedział Mike Flannagan, wiceprezes i dyrektor generalny Cisco Data & Analytics Business.

- Zainicjowaliśmy program Challenge Up!, by wspierać start-upy z pomysłami z dziedziny Internetu rzeczy. Praca z tymi firmami, wspieranie ich rozwoju i pomaganie we wprowadzaniu rozwiązań na rynek przynosi korzyści obu stronom - zarówno start-upom, jak i Deutsche Telekom. Młode przedsiębiorstwa otrzymują unikalną wiedzę oraz dostęp do zasobów, które pomagają im się rozwijać. Z drugiej strony, my otrzymujemy cenne usługi i rozwiązania, które możemy zaoferować naszym klientom B2B. Sukces naszego przedsięwzięcia pokazuje, jak ważne jest zbudowanie odpowiedniego ekosystemu niezbędnego dla rozwoju innowacji - powiedział Elias Drakopoulos, wiceprezes Deutsche Telekom (Europe B2B).

    Wyłonione start-upy rozwijają technologie, które monitorują, regulują i udoskonalają systemy w wielu branżach, takich jak handel detaliczny, inteligentne domy, analityka czy służba zdrowia. Pełną listę start-upów można znaleźć pod adresem: http://challengeup.eu/. Młode firmy zainteresowane uczestnictwem w kolejnej edycji programu Challenge Up! mogą dokonać wstępnej rejestracji na stronie http://challengeup.eu/

Ostatnio zmieniany w czwartek, 03 grudzień 2015 14:46
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe