Zaloguj się

FM Logistic kupuje jedna z największych firm logistycznych w Indiach

Międzynarodowa grupa FM Logistic objęła większościowe udziały w jednej z największych indyjskich spółek logistycznych - Spear Logistics. Od 2009 r. należały one do prywatnego funduszu inwestycyjnego. FM Logistic i Spear Logistics połączą swoje siły i uzupełniające się kompetencje w celu zapewnienia jak najlepszej obsługi swoim klientom na tym rynku.

   Spółki będą działać w strategicznych sektorach, takich jak e-commerce, telekomunikacja, sieci sklepów wielkopowierzchniowych, rynek dóbr konsumpcyjnych, przemysł i motoryzacja. Obie spółki, zajmujące wiodące pozycje na swoich kontynentach, łączy wspólny cel - dążenie do doskonałości w działaniu i budowania bliskich relacji z klientami. Wysoka rozpoznawalność spółki Spear Logistics, która mieści się w pierwszej piątce indyjskich firm, w połączeniu z doświadczeniem uznanej międzynarodowej firmy logistycznej zapewnia strategiczny sojusz na rynku indyjskim.

   Znana firma indyjska
Założona w 2001 roku spółka Spear Logistics należy do liderów na indyjskim rynku usług logistycznych, a jej obroty osiągają 18 milionów euro (dane za rok obrachunkowy kończący się w dn. 31 marca 2016). Firma oferuje szeroki wachlarz usług: usługi magazynowe, dystrybucyjne, spedycyjne i transportowe oraz usługi o wysokiej wartości dodanej, takie jak co-packing.
   Spear Logistics zatrudnia 1 600 osób i prowadzi 75 magazynów w 23 miastach w 12 indyjskich stanach: Mumbaj (Bombaj), Nowe Delhi, Pune, Hajdarabad, Ahmadabad, Bengaluru, Ćennaj (Madras), Nagpur, Kalkuta... Firma dysponuje powierzchnią magazynową 270 tys. m2 i zapewnia usługi transportowe i dystrybucyjne w oparciu o około stu współpracujących z nią przewoźników. Dzięki wysokim kompetencjom i doświadczeniu swoich pracowników Spear Logistics cieszy się dużym uznaniem. Na swoim koncie ma również liczne nagrody za wysoką jakość świadczonych usług (trzy wyróżnienia zdobyte w 2015 roku, w tym tytuł „Firma logistyczna roku” przyznawany przez Indian Institute of Materials Management).
  
   Międzynarodowa firma stawiająca na potrzeby krajów rozwijających się
Zgodnie ze swoim planem strategicznym „Ambition 2022” grupa FM Logistic zapewnia wsparcie swoim klientom w ekspansji na rynki zagraniczne, poszerzając swój zasięg na kraje wschodzące. W 2005 roku weszła na rynek chiński, a w 2013 roku nabyła spółkę logistyczną w Brazylii.
   Indie mogą się poszczycić 7-procentowym wzrostem gospodarczym w 2015 roku. W 2030 roku będą największym rynkiem dóbr konsumpcyjnych i trzecią potęgą gospodarczą świata. Ponadto indyjski rynek logistyczny znajduje się w przededniu bezprecedensowej fali reorganizacji i konsolidacji, m.in. pod wpływem przyszłej ustawy o ujednoliceniu podatków od towarów i usług i bardzo szybkiego rozwoju e-handlu. W tych warunkach Indie stanowią niezwykłą szansę i doskonały punkt wyjściowy do rozwoju FM Logistic w Azji.

   Połączenie kompetencji
Poza doskonałą znajomością różnorodności i złożoności rynku indyjskiego spółka Spear Logistics wnosi swoją rozbudowaną sieć oraz portfolio klientów obejmujący duże firmy krajowe i międzynarodowe. Obecna dyrekcja Spear Logistics nadal będzie kierowała spółką. Jeden z jej założycieli, Gautam Dembla, będzie pełnił funkcję dyrektora generalnego. Ze swej strony grupa FM Logistic wniesie swoją międzynarodową sieć i renomę, nowoczesne systemy i narzędzia oraz najnowsze technologie w zakresie innowacyjnych rozwiązań logistycznych.
   FM Logistic i Spear Logistics wspólnie przygotują teren pod wprowadzenie nowej organizacji logistyki spełniającej wymagania nowej ustawy podatkowej. W ramach tego projektu utworzone zostaną regionalne centra dystrybucji obsługiwane przez FM Logistic i Spear Logistics z wykorzystaniem przyszłych platform multiklienckich zlokalizowanych w pobliżu największych indyjskich miast.

- Połączenie naszych kompetencji pozwoli zaoferować klientom pełną gamę niezawodnych usług magazynowych, dystrybucyjnych i transportowych we wszystkich sektorach i kanałach dystrybucji, niezależnie od tego czy będzie to e-commerce czy handel detaliczny - oświadczył z zadowoleniem Gautam Dembla.

- Kupując spółkę Spear Logistics, kupujemy jednego z największych specjalistów w branży - powiedział Jean-Christophe Machet, prezes grupy FM Logistic. - Nowy zespół stanowi fantastyczny atut pozwalający spełnić oczekiwania naszych klientów na tym ważnym rynku dla firm z sektora FMCG.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 24 marzec 2016 14:05
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe