Zaloguj się

Inżynier to brzmi dumnie - Absolutorium WSL

  •  IW
  • Kategoria: Edukacja

Uroczyste zakończenie studiów przeżywali w sobotnie przedpołudnie, 2 kwietnia, absolwenci studiów inżynierskich i magisterskich Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. W tej wyjątkowej chwili towarzyszyli im wzruszeni rodzice i przyjaciele oraz liczne grono wykładowców i pracowników uczelni.

   Długo wyczekiwany, podniosły moment, zwieńczenie wielu miesięcy nauki i pracy nad sobą - tym dla kilkuset absolwentów WSL była sobotnia uroczystość. Zakończenie studiów wywołało wiele pozytywnych emocji, wzruszeń i wspomnień. Lata spędzone wspólnie na uczelni, egzaminacyjne zmagania i kolejne studenckie wyzwania wyraźnie zintegrowały młodych logistyków. Szczególna więź połączyła ich także z uczelnią - Wyższą Szkołą Logistyki, z którą przyszło im się symbolicznie pożegnać. Wielu rozpoczęło tu swoją karierę zawodową, stawiało pierwsze kroki na praktykach czy stażach, optymalnie wykorzystując czas studiów. Taką postawę w swym absolutoryjnym przemówieniu docenił Rektor WSL, prof. zw. dr. hab. Andrzej Korzeniowski, zapewniając absolwentów o dalszym wsparciu ze strony uczelni.
   Za dotychczasową pomoc w rozwijaniu pasji, zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności promotorom i wykładowcom, a przede wszystkim rodzinom i bliskim owacjami na stojąco podziękowali „świeżo upieczeni” inżynierowie i magistrowie. Ci, którzy wyróżnili się w trakcie studiów wynikami w nauce i zaangażowaniem w życie uczelni odebrali szczególne podziękowania z rąk Władz Uczelni. Wśród inżynierów najwyższą średnią ocen osiągnęli: Anna Dubińska, Artur Niciejewski i Albert Dąbkowski - docenieni także za aktywną pracę na rzecz SNKL Corlog oraz Ilona Grzyb i Paweł Śliwiński. Najlepsze wyniki w nauce na studiach II stopnia osiągnęli: Piotr Kmiecik, Olga Szymańska, Agnieszka Kroczyńska, Magdalena Tobółka oraz Angelika Majas.

- Absolutorium to szczególny dzień nie tylko dla studentów, ale także dla pracowników naukowo-dydaktycznych i administracyjnych Wyższej Szkoły Logistyki, którzy mieli udział w rozwijaniu pasji i wspieraniu rozwoju inżynierów i magistrów, odbierających dziś absolutorium - mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. - Z dumą i nadzieją patrzymy, jak powoli zaczynają się spełniać ich plany i marzenia o karierze logistyka.

   Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu w ciągu 15 lat działania wykształciła już niemal 12 tys. absolwentów. Od 2010 roku prowadzi studia inżynierskie na kierunku logistyka, które każdego roku wybiera niemal 1/3 kandydatów.

Ostatnio zmieniany w piątek, 08 kwiecień 2016 09:35
Zaloguj się by skomentować