Zaloguj się

Już 26 milionów Polaków korzysta z Internetu

Z badania przeprowadzonego w styczniu 2016 roku przez agencję We Are Social wynika, że z Internetu na całym świecie korzysta 3,419 miliarda osób, a 2,307 miliarda posiada przynajmniej jedno konto w serwisie społecznościowym. Jeżeli zaś chodzi o nasz rodzimy rynek, to już 26 milionów Polaków (67% całkowitej populacji) eksploatuje zasoby globalnej sieci, z czego 14 milionów ma aktywne konto w serwisie Facebook.

   39% całkowitego ruchu w Internecie na świecie pochodzi od użytkowników smartfonów
W porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku, globalnie odnotowano wzrost użytkowników Internetu o 332 miliony, przy czym powstało 219 milionów nowych aktywnych kont na portalach społecznościowych. Co ciekawe, dynamiczny rozwój mobilnego Internetu, zwiększenie zasięgu oraz spadek cen przyczyniły się do wzrostu o aż 21 punktów proc. (z 18% w styczniu 2015 do 39% w styczniu 2016) liczby odsłon stron internetowych z poziomu smartfonu.

- Rynek mobilnych technologii to jeden z najszybciej rozwijających się rynków na całym świecie. Według najnowszych prognoz IDC, w tym roku na sklepowe półki trafi 1,519 miliarda nowych smartfonów, czyli o 5,7% więcej niż miało to miejsce w ubiegłym roku. Z kolei, w 2020 liczba ta prawdopodobnie wzrośnie do 1,92 miliarda. Polacy w tym roku w dalszym ciągu będą stawiali największy nacisk na cenę telefonu, zadowalającą jakość zdjęć, przekątną ekranu oraz czas pracy baterii na jednym ładowaniu. Jako producent smartfonów, przy okazji projektowania naszego najnowszego modelu postawiliśmy na wszystkie z wyżej wymienionych cech. ASUS ZenFone Max posiada bardzo wydajny akumulator, który jest w stanie wytrzymać kilka dni bez potrzebny ładowania baterii. Oprócz tego, smartfon ma funkcję powerbanku - może ładować inne urządzenia, wszystko w cenie 999 złotych. Rosnąca świadomość konsumentów sprawia również, że coraz częściej decydują się oni na zakup urządzenia z kanału detalicznego, a nie od operatora sieci komórkowej - podkreśla Szymon Winciorek, Business Development Manager w ASUS Polska.

74% spośród 26 milionów użytkowników Internetu w Polsce łączy się z globalną siecią przynajmniej raz dziennie, 20% raz w tygodniu, 5% raz na miesiąc, a jedynie 1% robi to rzadziej niż raz w miesiącu. 48% ruchu pochodzi od osób korzystających z Internetu na laptopie oraz komputerze stacjonarnym (spadek o 10% w porównaniu ze styczniem 2015), a 51% ruchu generują smartfony (wzrost o 14%).

   Facebook i Messenger górą
Jak pokazuje badanie firmy We Are Social, z Facebooka korzysta aktywnie 1,550 miliarda osób na całym świecie, dając tym samym serwisowi Marka Zuckerberga bezapelacyjną pozycję lidera. Czatu zintegrowanego ze wspomnianym serwisem społecznościowym używa na bieżąco 800 milionów użytkowników, którzy traktują FB Messenger jako jedno z podstawowych narzędzi do komunikacji. Jeżeli zaś chodzi o nasz rodzimy rynek, to aktywne konto na Facebooku posiada już 36% całkowitej populacji Polski (14 milionów). Na drugim miejscu plasuje się FB Messenger z liczbą 7,315 mln (19%) użytkowników. Na kolejnych miejscach znalazły się kolejno: Google+ 14%, Skype 10%, Twitter 7%, Instagram 6%, Whatsapp 6%, NK.pl 6%, Linkedin 5% oraz Gadu-Gadu 5%. 

- Widząc rosnące zainteresowanie platformą komunikacyjną Facebook Messenger, postanowiliśmy zintegrować z nią nasze dwie nowe aplikacje – ASUS MiniMovie oraz PhotoCollage. Pierwszy z wyżej wymienionych programów pozwala użytkownikowi na stworzenie krótkiego materiału wideo, składającego się z wybranych przez niego zdjęć z dopasowaną muzyką w tle. Z kolei za pomocą PhotoCollage, posiadacze smartfonów z serii ASUS ZenFone będą mogli zwiększyć atrakcyjność swoich zdjęć, poprzez nadanie im oryginalnego efektu graficznego, naklejki czy stworzenie kolażu. Co ważne, nasze aplikacje są jednymi z pierwszych, które zostały zaakceptowane i zintegrowane z Messengerem. Dołączyliśmy tym samym do grona, w którym znajdują się również: Spotify (pozwalający na dzielenie się swoimi playlistami z innymi użytkownikami) czy chociażby Uber (możliwość zamawiania kursu z poziomu Messengera) - dodaje Szymon Winciorek.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 12 kwiecień 2016 08:11
Zaloguj się by skomentować