Zaloguj się

PROMAG zoptymalizował procesy magazynowe w firmie SPRICK Rowery

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka
Magazyn półwyrobów w firmie Sprick Rowery. Magazyn półwyrobów w firmie Sprick Rowery.

Spółka PROMAG zakończyła optymalizację procesów składowania oraz transportu wewnętrznego w świebodzińskiej firmie SPRICK Rowery.

   SPRICK Rowery produkuje rowery pod własną marką oraz pod markami obcymi od ponad 20 lat. W ubiegłym roku produkcja przekroczyła 350 tys. szt., dzięki czemu firma stała się jednym z czołowych producentów w branży. SPRICK produkuje głównie rowery miejskie i trekkingowe. Zakład opuszczają też rowery elektryczne, które są hitem w krajach Europy Zachodniej.

- Głównym przedmiotem realizacji w firmie SPRICK Rowery było usprawnienie procesów składowania oraz transportu pomiędzy produkcją a magazynem oraz pomiędzy magazynem a strefą wysyłki. Wdrożone rozwiązanie pozwoliło na podwojenie powierzchni składowania oraz wzrost wydajności operacji przyjęcia i wydania towarów - mówi Karolina Tokarz, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu PROMAG S.A.

   Pomost, system transportu i dodatkowe miejsca paletowe
W ramach inwestycji firma PROMAG S.A. zaprojektowała, a także dostarczyła i zainstalowała pomost magazynowy o powierzchni 5 500 m.kw. wraz z systemem transportu towarów z produkcji na antresolę i z antresoli do strefy wysyłki. 60% pomostu opiera się na słupach nośnych, a pozostałe 40% na konstrukcji regałów paletowych rzędowych, które pozwoliły na uzyskanie dodatkowych 2 300 miejsc paletowych pod pomostem. Górna część pomostu pozwala z kolei na składowanie aż 10 000 palet. Pomost został tak zaprojektowany i wykonany, aby mogły na nim pracować wózki podnośnikowe elektryczne o masie do 1,5 t wraz z ładunkiem i obsługującym je operatorem.

   Transport towarów dostosowany do bieżących potrzeb
Transport towarów z produkcji realizowany jest za pomocą przenośników a następnie na antresolę za pomocą dwóch wind również dostarczonych przez PROMAG S.A. Umożliwiają one pracę rewersyjną w zależności od aktualnych potrzeb - przy nasileniu produkcji obie windy realizują załadunek na pomost, przy nasileniu wysyłek towarów obie realizują rozładunek towaru z pomostu, natomiast przy normalnym trybie pracy, jedna zajmuje się załadunkiem a druga rozładunkiem. Windy wyposażone zostały w miejsca buforowe na dole pod antresolą i na antresoli. Każde z nich może pomieścić 10 palet.
Pomost magazynowy posiada także dodatkową bramkę załadunkową, która umożliwia transport towarów w przypadku braku zasilania przenośników i wind. Dodatkowo na pomoście znajdują się trzy klatki schodowe ze spocznikiem, pozwalające na szybką ewakuację, gdyby taka konieczność zachodziła. Poziom bezpieczeństwa został podniesiony dodatkowo dzięki wykonaniu poszycia pomostu z płyty o zwiększonej odporności ogniowej.

   Inwestycja w firmie SPRICK Rowery przyniosła wymierne korzyści w postaci:
•    dwukrotnego zwiększenia powierzchni składowania
•    przyspieszenia procesu wysyłki towarów
•    poprawy organizacji przyjęcia półproduktów
•    częściowej automatyzacji procesu składowania
•    uwolnienia dodatkowej przestrzeni, która będzie wykorzystana w celach produkcyjnych.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji inwestycji w naszej firmie przez PROMAG S.A. Już teraz widzimy znaczące efekty z wdrożenia zmian w obszarze infrastruktury i organizacji pracy. Przede wszystkim cieszy nas przyspieszenie procesu przyjęć i wydań towarów - mówi Sebastian Gaik, dyrektor w firmie SPRICK Rowery Sp. z o.o.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 18 kwiecień 2016 09:00
Zaloguj się by skomentować