Zaloguj się

Pavel Ilichev powołany na stanowisko wicedytektora ds. strategii i finansów grupy GEFCO

Pavel Ilichev, wicedyrektor wykonawczy ds. strategii i finansow, Grupa GEFCO Pavel Ilichev, wicedyrektor wykonawczy ds. strategii i finansow, Grupa GEFCO

Grupa GEFCO powołała Pavla Ilicheva na stanowisko wicedyrektora wykonawczego ds. strategii i finansów oraz na członka zarządu GEFCO.

   Były zastępca kierownika ds. finansów korporacyjnych w Russian Railways (RZD), Pavel Ilichev wnosi do GEFCO wiedzę z zakresu finansów i bankowości, doświadczenie w dziedzinie transportu i logistyki, a oprócz tego znajomość rosyjskiego rynku, który jest strategicznym obszarem rozwoju GEFCO. Na tym stanowisku zastąpił Philippe'a Cossé, który po piętnastu latach pracy w Grupie GEFCO odszedł na emeryturę. Pavel Ilichev odpowiada za wyniki Grupy oraz strategiczne decyzje Grupy odnośnie spraw finansowych, takich jak fuzje i przejęcia.

- Jestem bardzo zadowolony, że dołączyłem do GEFCO, światowego gracza na rynku logistyki dla przemysłu i europejskiego lidera w dziedzinie logistyki dla branży motoryzacyjnej. Poza renomą wśród klientów na całym świecie, GEFCO ma solidną sytuację finansową, co stawia Grupę w dobrej pozycji pozwalającej realizować ambitną strategię rozwoju w coraz bardziej wymagającym sektorze - podkreśla Pavel Ilichev.

    Pavel Ilichev rozpoczął swoją karierę zawodową w sektorze finansowym w 1997 roku, kiedy zintegrował InkomBank w Ministerstwie Skarbu. W 1999 roku dołączył do BaltUnexim Banku. W latach 2002-2003 pełnił funkcję szefa działu zarządzania aktywami w firmie Ilim Pulp Enterprise, producenta pulpy i papieru. W 2003 roku został szefem działu skarbu w firmie transportu kolejowego i logistyki, Eurosib, a następnie w latach 2006-2009 pracował na stanowisku dyrektora finansowego, gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie strategiczne i dywersyfikację działalności grupy, w tym rozwój sieci terminali kontenerowych. W latach 2009-2015, pełnił funkcję zastępcy kierownika ds. finansów korporacyjnych w RZD. Był odpowiedzialny za współpracę między firmą publiczną a rosyjskimi i międzynarodowymi rynkami kapitałowymi oraz relacje z agencjami ratingowymi i inwestorami. Proponowane przez niego innowacyjne rozwiązania dla rosyjskiego rynku finansowego zadecydowały o tym, że Pavel Ilichev odegrał kluczową rolę w poprawie struktury kapitałowej RZD. Odpowiadał także za działania sektora skarbu, zarządzanie ryzykiem oraz finansowanie i realizację fuzji i przejęć (M&A). W latach 2012-2015, Pavel Ilichev był trzykrotnie z rzędu nominowany do tytułu „50 najlepszych i niezależnych dyrektorów w Rosji”. Tytuł wręczany przez Krajowe Stowarzyszenie Niezależnych Dyrektorów w Rosji ma na celu nagradzanie kadry kierowniczej o dużej wiedzy z zakresu ładu korporacyjnego, finansów oraz dobrych praktyk w spółkach publicznych. Pavel Ilichev jest absolwentem Państwowej Akademii Oprzyrządowania Lotnictwa w Sankt Petersburgu oraz Wyższej Szkoły Ekonomii na Państwowym Uniwersytecie Ekonomii i Finansów w Sankt Petersburgu.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 18 kwiecień 2016 09:31
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe