Zaloguj się

Fiege i GTX Hanex Plastic w Prologis Park Dąbrowa

Globalny lider nieruchomości logistycznych Prologis przedłużył dwie umowy najmu 29 000 m kw. w Prologis Park Dąbrowa.

    Transakcje obejmują:
•    24 272 m kw. - przedłużenie umowy najmu z firmą Fiege wiodącym operatorem usług logistycznych;
•    4 639 m kw. - przedłużenie umowy najmu 2 735 m kw. oraz rozszerzenie o 1 907 m kw. dotychczasowej umowy najmu z firmą GTX Hanex Plastic, liderem polskiego rynku opakowań. 

- Przedłużenie dwóch umów i rozszerzenie istniejącej umowy najmu dla GTX Hanex Plastic w Prologis Park Dąbrowa pokazują jak dobrze rozumiemy potrzeby naszych klientów i potrafimy sprostać ich oczekiwaniom. Zapewniana przez nas wysoka jakość obsługi owocuje długotrwałymi relacjami - powiedział Piotr Brycki, leasing manager, Prologis w Polsce.

- Nasza współpraca z Prologis ma wymiar europejski i obejmuje już pięć parków. Jesteśmy z niej bardzo zadowoleni, dlatego zdecydowaliśmy się na przedłużenie umowy najmu powierzchni magazynowej w Dąbrowie Górniczej, którą wykorzystujemy do obsługi logistycznej firmy 3M - powiedział Krzysztof Kuczborski,  dyrektor operacyjny Fiege. - Doskonała lokalizacja przy trasie S1 i bliskość autostrady A4 daje przewagę rynkową dla środkowoeuropejskiego Centrum Dystrybucji 3M.    

- Na decyzję o przedłużeniu i rozszerzeniu umowy najmu duże znaczenie miała bliskość naszej fabryki, jak również szyte na miarę rozwiązania zaproponowane przez Prologis. W wynajmowanej przez nas powierzchni instalacja elektryczna została dostosowana do zwiększonego przez nas zapotrzebowania na zużycie energii. Dzięki czemu możemy jeszcze efektywniej rozwijać nasz biznes - powiedział Marcin Pachalski, dyrektor operacyjny GTX Hanex Plastic.

- Dzięki świetnej lokalizacji i skali parku Prologis w Dąbrowie oraz atrakcyjnym warunkom oferowanym przez wynajmującego mogliśmy zaproponować firmie GTX Hanex Plastic rozwiązanie, które pozwoli jej rozpocząć tam także działalność produkcyjną - mówi  Wojciech Dachniewski, Starszy negocjator w dziale powierzchni przemysłowych i logistycznych firmy Cushman & Wakefield.

   Prologis Park Dąbrowa to nowoczesne centrum dystrybucyjne obejmujące dziesięć budynków magazynowych i biurowych o łącznej powierzchni 144 000 m kw. Znajduje się w północno-wschodniej części Śląska, w Dąbrowie Górniczej. W pobliżu Prologis Park Dąbrowa przebiega wiele ważnych szlaków komunikacyjnych, takich jak droga szybkiego ruchu S1 oraz droga krajowa 94. Trasa szybkiego ruchu S1 zapewnia bezpośrednie połączenie z autostradą A4 i Międzynarodowym Portem Lotniczym w Katowicach.
   Działając aktywnie w czterech krajach w CEE z portfolio 4,3 miliona m kw., Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2016 r.).

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 16 maj 2016 15:29
Zaloguj się by skomentować