Zaloguj się

Ruszyła akcja „Żółta Paczka DHL”

Ruszyła akcja wolontariacka „Żółta Paczka” na rzecz dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych, która potrwa do końca maja br. W jej organizację i przebieg zaangażowali się pracownicy i kurierzy z dywizji DHL Parcel, DHL Express oraz DHL Fracht, zaś nad całością projektu czuwa Fundacja DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi”, zrzeszająca wolontariuszy - pracowników DHL.

   Celem akcji jest zorganizowanie i zakup ogółem 440 spersonalizowanych upominków, które zostaną przekazane dzieciom i młodzieży z okazji Dnia Dziecka. Ich adresatami są podopieczni z placówek opiekuńczo-wychowawczych, które od lat wspiera Fundacja DHL. Należą do nich Dom Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie, Dom Dziecka nr 4 w Warszawie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bogumiłku, Dom Małego Dziecka w Grotnikach, oraz dzieci objęte opieką przez Fundację Słonie na Balkonie, Fundację Gajusz, Parafię Św. Kingi w Kowalach i świetlicę w Kielcach. 
   Pomaganie opuszczonym i osieroconym dzieciom to jeden z głównych celów działalności Fundacji DHL. Dobroczynna akcja zbiórki prezentów dla podopiecznych ma wymiar ogólnopolski i odbywa się cyklicznie, dwa razy do roku - z okazji Dnia Dziecka i świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczną edycję po raz pierwszy Fundacja DHL zainicjowała pod nazwą „Żółta Paczka DHL”.

- Jak co roku z okazji Dnia Dziecka Fundacja DHL pomaga spełnić marzenia dzieci z domów dziecka, ośrodków pomocy oraz świetlic środowiskowych. W tym roku wspieramy aż 8 ośrodków, a żółte paczki, dzięki ofiarności i zaangażowaniu naszych pracowników oraz kurierów, trafią do 440 dzieci w wieku od 3 do 21 lat. Zgodnie z listą życzeń znajdą się w nich m.in. kosmetyki, pluszaki, bony zakupowe, słodycze, gry, stroje i akcesoria piłkarskie - powiedziała Marta Chmielewska, kierownik ds. zarządzania Informacją Wewnętrzną w dziale Komunikacji i PR DHL Express i członek zarządu Fundacji DHL.

- Czym jest „Żółta Paczka DHL”? Dla obdarowywanych wspaniałym upominkiem, wymarzonym prezentem, podarunkiem, dzięki któremu chcemy wywołać uśmiech na twarzy dzieci. Dla nas, obdarowujących, niezwykłym przeżyciem, aktem z potrzeby serca związanym z dużą wrażliwością, empatią i otwartością - tym wszystkim, czym dla dorosłego jest wspieranie młodego człowieka - powiedziała Malwina Głowacka, dyrektor ds. obsługi klienta DHL Parcel i członek zarządu Fundacji DHL.

   W tym roku Fundacja DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi” obchodzi czwarte urodziny. W kalendarz wydarzeń organizowanych przez fundację na stałe wpisały się aukcje świąteczne i walentynkowe, akcje poboru krwi oraz zbiórki pieniędzy na rzecz potrzebujących pracowników i ich rodzin. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, pracowników i kurierów oraz wsparciu darczyńców, w ciągu 4 lat udało się zrealizować szereg akcji społecznych oraz zebrać środki na leczenie i zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla wielu chorych dzieci.

Ostatnio zmieniany w piątek, 20 maj 2016 08:46
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe