Zaloguj się

Goodman wybuduje w Niemczech centrum dystrybucyjne

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Grupa Goodman rozpoczęła budowę centrum dystrybucyjnego o powierzchni 48 200 m kw. dla BMW w bawarskim mieście Landshut w Niemczech. Nowy obiekt będzie posiadał bezpośrednie połączenie z położoną obok fabryką BMW. Budowa centrum dystrybucyjnego rozpoczęła się w marcu 2016 r., a przekazanie obiektu klientowi planowane jest na połowę 2017 r.

   Nowy obiekt w Bawarii jest drugą nieruchomością budowaną przez Goodmana dla tej grupy motoryzacyjnej w ciągu minionych 12 miesięcy. W styczniu, Goodman zakończył budowę centrum dystrybucyjnego o powierzchni 70 000 m kw. dla BMW w Kleinaitingen w okolicach Augsburga.

   Nowoczesne, zrównoważone centrum logistyczne
Centrum dystrybucyjne budowane przez Goodmana powstaje w lokalizacji wybranej przez BMW i obejmuje dwa budynki o powierzchni odpowiednio ok. 7 100 m kw. i 40 650 m kw. Nowy obiekt dostarczy 38 200 m kw. powierzchni magazynowej i będzie wyposażony w specjalne tunele do załadunku i rozładunku po bokach każdego budynku. Te specjalne tunele umożliwią efektywną obsługę przeładunków i będą ogrzewane z myślą o komforcie pracowników BMW. Celem optymalizacji procesu logistycznego, BMW zainwestuje w podziemne połączenie transportowe, które będzie wykorzystywane przez ciężarówki i elektryczne pociągi wahadłowe, aby zapewnić bezpośrednie połączenie między fabryką w Landshut i centrum dystrybucyjnym budowanym przez Goodmana.
   Znacząca część nowego centrum dystrybucji o powierzchni 48 200 m kw. będzie posiadała wewnętrzną halę o wysokości 7,5 m z powierzchnią do składowania blokowego. Część większego budynku o wysokości 15 m będzie tworzyć magazyn wysokiego składowania („pick tower”) mniejszych części i komponentów. Dodatkowo, obiekt będzie dysponował 2 400 m kw. powierzchni biurowej i socjalnej.
   Nowe centrum dystrybucyjne będzie wyposażone w oświetlanie LED oraz promienniki gazowe w celu ochrony zasobów naturalnych i ograniczenia kosztów. Po oddaniu do użytku obiekt otrzyma złoty certyfikat od Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa Zrównoważonego (DGNB). Goodman jest jedyną z czołowych firm na rynku nieruchomości przemysłowych, posiadającą plan zrównoważonego budownictwa pozwalający na precertyfikację nowych obiektów przez DGNB według uzgodnionych wytycznych. Plan obejmuje 50 kryteriów zrównoważonego rozwoju oceniających walory środowiskowe, ekonomiczne, funkcjonalne i techniczne budynku.

- Rozumiemy jak niezwykle ważna dla naszych klientów jest optymalizacja kosztów operacyjnych, a dzięki starannej obserwacji ich nieruchomości logistycznych wiemy, jak pomóc osiągnąć ten cel - powiedział Dirk Mölter, Goodman Sustainability and Technical Director for Continental Europe. - Ten projekt postawił przed naszym zespołem technicznym wyjątkowe wyzwanie. Na działce o nieregularnej powierzchni musieliśmy stworzyć efektywne rozwiązanie i tak zaprojektować każdy budynek, aby zmaksymalizować ich wydajność operacyjną. Przez ostatnie 15 lat zrealizowaliśmy ok. 38 projektów dla klientów z branży motoryzacyjnej. W przypadku bardziej wymagających projektów, takich jak ten, możemy polegać na dogłębnym zrozumieniu oczekiwań sektora motoryzacyjnego wobec nieruchomości logistycznych i korzystając z najlepszych praktyk z naszych poprzednich projektów dostarczyć najwyższej klasy centrum logistyczne.

   Kontynuacja udanej współpracy
Na początku bieżącego roku, Goodman przekazał BMW nowe centrum dystrybucyjne części zamiennych i akcesoriów, w bawarskim mieście Kleinaitingen. Goodman bezpośrednio zarządza ok. 73 000 m kw. powierzchni logistycznej dla BMW w Niemczech i Australii.

- W krótkim czasie zbudowaliśmy silne partnerstwo z BMW, potwierdzając jakość naszych usług i wiedzę ekspercką, wynikające z naszego rozległego doświadczenia w dostarczaniu rozwiązań z zakresu nieruchomości logistycznych dla sektora motoryzacyjnego - powiedział Christof Prange, Goodman Head of Business Development w Niemczech.

   Rozległe doświadczenie w branży motoryzacyjnej
Zapewniając 12 milionów miejsc pracy w Europie i odpowiadając za 6% PKB Unii Europejskiej, przemysł motoryzacyjny jest jednym z najważniejszych sektorów europejskiej gospodarki. W 2015 r., sprzedano łącznie 13,7 miliona samochodów osobowych, co oznacza wzrost o 9,3% w porównaniu do 2014 r. Siła sektora motoryzacyjnego napędza popyt na nieruchomości logistyczne, a szczególnie w Niemczech. Goodman utrzymuje pozycję jednego z wiodących deweloperów dla sektora motoryzacyjnego, mając w posiadaniu i zarządzając nieruchomościami logistycznymi o powierzchni ponad 550 000 m kw. na całym świecie i 253 000 m kw. na terenie Niemiec.

   Obecność Goodmana w Bawarii
Zatrudniając ponad 400 000 osób, sektor logistyczny w Bawarii jest czynnikiem wzrostu i zarazem kluczową lokalizacją dla nieruchomości logistycznych. W kraju związkowym Bawaria, Goodman zarządza zróżnicowanym portfolio obiektów o łącznej powierzchni ok. 330 000 m kw. dla takich klientów, jak Amazon, Grupa BMW, DB Schenker, DHL, DSV, Ingram Micro oraz Kuehne + Nagel.

Ostatnio zmieniany w piątek, 10 czerwiec 2016 11:49
Zaloguj się by skomentować