Zaloguj się

UPS inwestuje w sieć lądową pomiędzy Polską, Niemcami i Austrią

Europejskie przedsiębiorstwa i sklepy internetowe skorzystają z szybszych lądowych połączeń przy dostawach i eksporcie w granicach kontynentu.

    Firma UPS wprowadza szereg usprawnień do swojej sieci lądowej, które ulepszą możliwości eksportu klientom w Europie, w tym w Polsce. Klienci mogą obecnie korzystać z szybszej usługi UPS Standard® przy wysyłkach w granicach kontynentu. Usługa ta zapewnia, na przykład klientom z Polski, szybsze dostawy do odbiorców w Niemczech i Austrii.

- Chociaż naszymi najszybszymi usługami zawsze będą usługi UPS Express*, skróciliśmy czas najbardziej ekonomicznych lądowych przewozów transgranicznych nawet o dwa dni - powiedział Nando Cesarone, prezes UPS Europe. - UPS zamierza do roku 2019 zainwestować 2 mld USD w swoją europejską sieć i infrastrukturę. Częścią tej inwestycji jest modernizacja naszej sieci lądowej, która umożliwi klientom z Polski szybsze i sprawniejsze dotarcie na nowe rynki.

   Ecommerce Europe szacuje, że do roku 2020 obroty internetowe w Europie wzrosną do 6,6% europejskiego PKB, w porównaniu z 2,2% w roku 2014. Ten wzrost obrotów w handlu elektronicznym oznacza, że klienci mają większe niż kiedykolwiek wcześniej możliwości dokonywania zakupów dóbr osobistych, a także nabywania towarów i usług w sektorach tradycyjnych, takich jak produkcja przemysłowa czy branża samochodowa. Jak wynika z przeprowadzonego przez UPS badania pt. Pulse of the Online Shopper™, 58% kupujących online rezygnuje z zakupu, jeśli ich zdaniem czas dostawy jest zbyt długi. Co więcej, 43% respondentów twierdzi, że opóźnienie dostawy zmniejsza ich skłonność do dokonywania kolejnych zakupów u tego samego dostawcy. Dzięki szybszej usłudze UPS Standard polskie przedsiębiorstwa będą mogły zwiększać poziom satysfakcji klientów, dostarczając im produkty szybciej i po przystępnej cenie.
   Krótsze czasy dostawy oznaczają także większe możliwości korzystania z eksportu przez wszystkie przedsiębiorstwa w Europie. Jak wynika z przeprowadzonego przez UPS w 2015 r. badania pt. European SME Exporting Insights, które objęło ponad 10 tys. właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, w tym 1040 z Polski, polskie przedsiębiorstwa eksportujące mają znaczną przewagę nad przedsiębiorstwami, które działają wyłącznie na rynku krajowym.

- UPS od prawie 40 lat ułatwia niezawodne kontakty europejskich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, ze światem - powiedział Cesarone. - Te najnowsze usprawnienia są kolejnym dowodem naszego długofalowego zaangażowania na rzecz zapewnienia wysokiej jakości usług: jakości, z której jesteśmy znani.

* UPS Express Plus, UPS Express, UPS Express Saver, UPS Express Freight

Ostatnio zmieniany w czwartek, 30 czerwiec 2016 10:20
Zaloguj się by skomentować