Zaloguj się

ECR Europe staje się ECR Community

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Od ponad 20 lat organizacja ECR Europe łączy dostawców i producentów dóbr konsumpcyjnych w Europie i rozwija ich współpracę z korzyścią dla klienta. Swoją działalność kontynuuje odtąd pod nazwą ECR Community.

   ECR Community podlega i jest zarządzane przez ECR National Associations, które obejmuje lokalne stowarzyszenia ECR w Europie oraz międzynarodową grupę ECR Shrink and On Shelf Availability. Organizacje te są wspierane przez ponad 1800 sieci handlowych, producentów i dostawców usług.

- Zmiany w ECR były konieczne, aby usprawnić pracę organizacji. Wiele firm uczestniczy w działalności krajowych organizacji ECR, a na poziomie globalnym angażuje się poprzez Consumer Goods Forum. Dzięki nowemu podejściu, z większą energią skoncentrujemy się na działaniach służących budowaniu i wzmacnianiu współpracy - tłumaczy Declan Carolan, CEO ECR Irlandia i współprzewodniczący ECR Community.

   Misja ECR Community brzmi: Rozwijamy współpracę, by zaspokajać potrzeby klientów - lepiej, szybciej i mniejszym kosztem. W ramach ECR Community, lokalne stowarzyszenia realizują liczne programy i publikują materiały, jak wydany niedawno przewodnik Najlepsze praktyki w zakresie wdrażania VMI. Prezentuje on zarówno teorię, jak i praktyczne narzędzia, opracowane w oparciu o doświadczenia i badania prowadzone w całej Europie. Jest on dostępny bezpłatnie na stronie: www.gs1.ch/ecr.

   Działania ECR Community obejmują ponadto następujące obszary:
• Sell More, Waste Less - program grupy ECR Shrink & OSA pomagający sieciom handlowym ograniczać straty w swoich sklepach i zwiększać dostępność towarów na półkach;
• Wpływanie na Shoppera - najlepsze praktyki category managementu i shopper marketingu;
• Pooling logistyczny - przewodnik dla firm, jak wybierać optymalne rozwiązania i zwiększać efektywność;
• Ograniczanie marnotrawstwa żywności w obrębie łańcucha wartości, w tym poprzez przekazywanie ich potrzebującym;
• Handel omnikanałowy - porady, jak połączyć świat biznesu online i offline, by zapewnić klientowi najlepszą obsługę.

- Jako propagujący ECR w Polsce jesteśmy zaszczyceni, mogąc współtworzyć ECR Community. Głęboko wierzymy w sens dzielenia się wiedzą i uczenia się od innych. Międzynarodowa spuścizna ECR i jej wpływ na myślenie i praktyki podejmowane w branży spożywczej są ogromne. Jesteśmy zobowiązani do wsparcia i zapewnienia lepszej przyszłości naszej branży - komentuje zmiany Mateusz Boruta, dyrektor zarządzający ECR Polska.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 15 wrzesień 2016 15:24
Zaloguj się by skomentować