logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wystartowały przygotowania do IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wraz z pierwszym dzwonkiem rozpoczynającym rok szkolny 2016/2017, wystartowały również przygotowania do Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki z Poznania. Będzie to już IX edycja konkursu, w którym udział biorą młodzi ludzie zainteresowani logistyką, transportem i spedycją. W ubiegłym roku w logistycznych zmaganiach swoich sił próbowało ponad 7 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

   Do 21 września br. trwa rejestracja uczestników, którzy chcą wziąć udział w IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. I etap konkursu odbędzie się 4 października w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju. Etap okręgowy odbędzie się 2 grudnia. Najlepsi młodzi logistycy zmierzą się w finale, który zaplanowano na 3 marca 2017 roku. Patronami Honorowymi wydarzenia są Ministerstwo Edukacji Narodowej i ORE, a patronami merytorycznymi Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana jest już od 2008 roku. To jedyny tego rodzaju konkurs wiedzy logistycznej, skierowany do uczniów szkół średnich i policealnych kształcących w zawodach technik spedytor i technik logistyk. Projekt powstał z myślą o poszerzaniu zainteresowań młodych ludzi o tematykę logistyczną, szkoleniu przyszłej kadry logistycznej i wspieraniu rozwoju młodych talentów. Z roku na rok Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a o prestiżu projektu świadczyć mogą statystyki - w ubiegłym roku do logistycznych zmagań stanęło ponad 7 tys. uczniów z aż 294 szkół z całej Polski. Najlepsi mogą liczyć na atrakcyjne nagrody - indeks na studia w Wyższej Szkole Logistyki, zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, staże w branżowych przedsiębiorstwach oraz wartościowe nagrody rzeczowe.

- Udział w Olimpiadzie jest dla młodych adeptów logistyki nie tylko okazją bezstresowego sprawdzenia swoich sił i zdobycia cennych nagród rzeczowych, ale i ogromną szansą na start kariery zawodowej w jednym z największych przedsiębiorstw logistycznych w kraju. Laureaci i finaliści Olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Najlepsi olimpijczycy otrzymują bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki oraz oferty współpracy od liderów rynku. Zwycięzcy z poprzednich edycji, piastujący dziś wysokie stanowiska w branży logistycznej, Olimpiadę wspominają jako moment skoku rozwojowego w ich życiu - podsumowuje Wojciech Zalewski, wicekanclerz Wyższej Szkoły Logistyki.

   Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to również odpowiedź na dzisiejsze potrzeby gospodarki. Już teraz zauważyć można rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów z sektorów transportu, spedycji i logistyki. Najważniejsze przedsiębiorstwa z branży TSL chętnie włączają się w edukację i wspieranie rozwoju młodych logistyków. Nie byłoby sukcesu Olimpiady bez ich wsparcia. Wśród tegorocznych sponsorów znalazły się już takie firmy jak: IMPERIAL Logistics Sp. z o.o., Grupa Wędzikowski, DPD Polska, JAS-FBG, MAHLE Behr, Dachser, STILL, Transics International, PKN EPAL, DHL, GLS, L-Systems, WTB Kancelaria Brokerska, Transmeble International. Olimpiadę wspierają również fundatorzy nagród: Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY, Kuehne + Nagel, Emapa i Aviation Consulting oraz partner olimpiady - TSLogistic.
O promocję wydarzenia dbają partnerzy medialni. Wśród dotychczasowych patronów IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej znalazły się już takie media jak: Warehouse Monitor, Transport Manager, Logistyka.net.pl, Pracujwlogistyce.pl, Spedycje.pl, Forumtransportu.pl, Transportet.pl, etransport.pl, Mlodzilogistycy.pl, dlaStudenta.pl, Uczelnie.net, Kierunki.net i Edukacja.net.

Ostatnio zmieniany wtorek, 20 wrzesień 2016 07:59

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj