Zaloguj się

Solaris i Stadler nawiązują partnerską współpracę w zakresie produkcji lekkich pojazdów szynowych

Solange Olszewska, właścicielka firmy Solaris Bus & Coach S.A. i Peter Spuhler, prezes zarządu i właściciel firmy Stadler. Solange Olszewska, właścicielka firmy Solaris Bus & Coach S.A. i Peter Spuhler, prezes zarządu i właściciel firmy Stadler.

Solaris Bus & Coach S.A. i Stadler Polska Sp. z o.o. rozpoczynają bliską współpracę w obszarze pojazdów szynowych. Przedsiębiorstwa będą występować na rynku jako konsorcjum. Kooperacja zostanie zainicjowana złożeniem wspólnej oferty w przetargu na dostawę tramwajów dla Krakowa. Stadler i Solaris będą także razem uczestniczyć w kolejnych postępowaniach przetargowych na dostawy tramwajów na rynku polskim, jak również na innych rynkach europejskich.

   Stadler Polska od 10 lat jest jednym z czołowych producentów pojazdów szynowych w Polsce. W zakładzie w Siedlcach zatrudnionych jest ok. 800 pracowników, a firma współpracuje z dwoma tysiącami polskich przedsiębiorstw, które dostarczają podzespoły do produkowanych pojazdów. Stadler Polska jest także największym eksporterem pojazdów szynowych w Polsce. Spółka jest strategicznym, systematycznie rozwijanym zakładem Grupy Stadler w Europie.
   Firma Solaris to czołowy europejski producent autobusów i trolejbusów obecny w 30 państwach. Od roku 2009 spółka weszła także na rynek pojazdów szynowych, dostarczając do tej pory tramwaje do Poznania i Olsztyna w Polsce oraz do Jeny i Brunszwiku w Niemczech. W trakcie realizacji jest kontrakt na dostawę 41 tramwajów do Lipska.

- Dzięki bliskiej kooperacji pomiędzy Stadlerem a Solaris, obie firmy wzmocnią swoją pozycję na rynku – zarówno w Polsce jak i w innych krajach europejskich. Palety produktów przedsiębiorstw świetnie się uzupełniają. Możemy także czerpać od siebie w obszarze rozwoju technologicznego. Dlatego bardzo się cieszę na współpracę z firmą Solaris - powiedział Peter Spuhler, prezes zarządu i właściciel firmy Stadler.

- Chcemy dalej rozwijać naszą działalność na rynku pojazdów szynowych, dlatego szukaliśmy strategicznego, renomowanego partnera, z którym moglibyśmy współpracować na rzecz dalszego rozwoju produktów i zaplecza produkcyjnego na terenie Aglomeracji Poznańskiej. Chcemy także jeszcze efektywniej wykorzystywać nasze zasoby inżynieryjne i doskonałą znajomość rynku. Stąd nawiązanie bliskiej współpracy z firmą Stadler. Nie mogliśmy trafić lepiej niż na firmę, która jest znaną i cenioną na całym świecie szwajcarską marką. Również doskonale znaną w Polsce - mówi Solange Olszewska, właścicielka firmy Solaris Bus & Coach S.A.

- Filozofia naszej firmy oparta jest na dostarczaniu najwyższej jakości pojazdów, które cechuje niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji. Te wyróżniki pozwoliły pociągom FLIRT produkowanym w siedleckim zakładzie osiągnąć sukces w wielu krajach Europy. Jestem przekonany, że  nawiązanie współpracy Stadler-Solaris i połączenie sił naszych specjalistów  sprawi,  że również produkowane przez nas nowoczesne tramwaje wkrótce zostaną docenione zarówno w Polsce jak i na wybranych europejskich rynkach - dodał Christian Spichiger, wiceprezes wykonawczy na Europę Środkową i Wschodnią w firmie Stadler.

- Tworzymy w ten sposób zupełnie nową jakość na europejskim rynku tramwajowym z korzyścią dla naszych przyszłych klientów. Jednocześnie chciałbym podkreślić, że ta współpraca w żaden sposób nie wpływa na naszą działalność w obszarze autobusów i trolejbusów - wyjaśnia dr Andreas Strecker, prezes Zarządu firmy Solaris.

Ostatnio zmieniany w środa, 21 wrzesień 2016 08:29
Zaloguj się by skomentować