Zaloguj się

Rekordowa edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

  •  IW
  • Kategoria: Edukacja

4 października punktualnie o godz. 11.00 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpili do rozwiązywania testów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki z Poznania. W tym roku I etap przeprowadzony został w aż 316 szkołach na terenie całego kraju. Do udziału w logistycznych zmaganiach zgłosiła się rekordowa liczba 9052 uczniów.

   I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 25 pytań. W ciągu 40 minut młodzi pasjonaci logistyki musieli znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. transportu intermodalnego, planowania produkcji, metod ustalania stawek transportowych, kodów kreskowych oraz dystrybucji intensywnej. Wyniki I etapu będą znane do końca października. Uczniowie, którzy osiągną najlepsze rezultaty, zmierzą się w II turze, która odbędzie się 2 grudnia br.
   W tym roku chęć udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej zgłosiła rekordowa liczba uczniów – aż 9052 osoby z 316 szkół ponadgimnazjalnych. Duże zainteresowanie projektem jest efektem rosnącej popularności Olimpiady, prestiżu konkursu, a także świadomości korzyści płynących z udziału w logistycznych rozgrywkach. Uczniowie mogą w bezstresowych warunkach sprawdzić poziom swojej wiedzy. Na najlepszych logistyków czekają bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, atrakcyjne staże oraz wartościowe nagrody rzeczowe.

- Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to autorski program Wyższej Szkoły Logistyki. W ten sposób nasza uczelnia rozbudza zainteresowanie branżą TSL oraz angażuje się w edukację młodych talentów z całej Polski. Dowodem uznania dla naszych działań jest przyznanie patronatu honorowego m.in. Ministra Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji - komentuje Wojciech Zalewski, wicekanclerz Wyższej Szkoły Logistyki.

   Po raz pierwszy Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna zorganizowana została w roku szkolnym 2008/2009. Od tego czasu zainteresowanie projektem systematycznie rośnie - zarówno ze strony Olimpijczyków, patronów medialnych, jak i sponsorów. Na organizacji konkursu zyskują wszyscy - uczniowie mogą sprawdzić swoją wiedzę, media promują ważne wydarzenie edukacyjne, a sponsorzy angażują się w kształcenie przyszłej kadry logistycznej. Finał tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej został zaplanowany na 3 marca 2017 roku.
   Wśród tegorocznych sponsorów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej znalazły się najważniejsze przedsiębiorstwa z branży TSL, w tym: IMPERIAL Logistics, Grupa Wędzikowski, DPD Polska, JAS-FBG, MAHLE Behr, Dachser, STILL, Transics International, TimoCom, PKN EPAL, DHL, PEKAES. Partnerem Olimpiady jest TSLogistic.
   O promocję wydarzenia dbają partnerzy medialni. Wśród dotychczasowych patronów IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej znalazły się już takie media jak: Warehouse Monitor, Transport Manager, Polska Gazeta Transportowa, Eurologistics, log24.pl, Logistyka.net.pl, Top Logistyk, Magazynowanie i Dystrybucja, logistyczny.com, Pracujwlogistyce.pl, Spedycje.pl, Forumtransportu.pl, Transportet.pl, etransport.pl, prawoilogistyka.pl, Mlodzilogistycy.pl, Uczelnie.pl, dlaStudenta.pl, Uczelnie.net, Kierunki.net i Edukacja.net.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 06 październik 2016 15:41
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe