Zaloguj się

LOGISTICS LEADERSHIP SUMMIT - praktyczne rozmowy o rynku logistycznym w Polsce

7 października w hotelu Sheraton w Sopocie odbyła się pierwsza edycja LOGISTICS LEADERSHIP SUMMIT – konferencji, w której udział wzięli przedstawiciele eksporterów i importerów działających na polskim rynku, w tym m.in. Pepco, LPP, Topex, Jysk, Com40 i Castorama oraz osoby z kręgów akademickich mający wpływ na poziom i jakość usług branży TSL.

- Celem LOGISTICS LEADERSHIP SUMMIT było spotkanie z osobami, które swoją codzienną pracą kształtują rynek usług logistycznych w Polsce. Wymiana poglądów na temat trendów i perspektyw rozwoju w najbliższym czasie z osobami tak dobrze znającymi branżę TSL, to zawsze jest cenne doświadczenie – podsumował konferencję Marcin Gruchała, Prezes Zarządu VGL Group, operatora logistycznego, jednego z organizatorów LLS.

Konferencję rozpoczął Maciej Reluga, Główny Ekonomista Santander BZ WBK, który podzielił się z uczestnikami swoimi spostrzeżeniami na temat najnowszych przemian w gospodarce światowej oraz ich wpływu na trendy w polskim eksporcie i imporcie. Kolejnym prelegentem była Alina Angielczyk, Managing Director Hapag-Lloyd, która opowiedziała o żegludze kontenerowej w okresie zmian bazując na doświadczeniu i wiedzy własnej firmy.

W roli prelegenta wystąpił również Paul Vijoen reprezentujący PEPCO Poland. Paul przedstawił zagadnienia poświęcone minimalizacji poziomu zapasów przy jednoczesnej maksymalizacji ich dostępności. Nie zabrakło również wiedzy teoretycznej, którą podzielili się z uczestnikami dr Waldemar Osmólski oraz Martyna Zdziarska, przedstawiciele Instytutu Logistyki i Magazynowania z Poznania. Omówili oni obecną kondycję rynku logistycznego w Polsce oraz przedstawili perspektywy rozwoju łańcucha dostaw dla regionu Morza Bałtyckiego w latach 2016-2020.

Organizatorami konferencji byli VGL Group, Hapag-Lloyd oraz Bank Zachodni WBK.

Patronat medialny nad konferencją objął magazyn Forbes, a patronem merytorycznym wsparł organizatorów Instytut Logistyki i Magazynowania.

Ostatnio zmieniany w piątek, 28 październik 2016 16:43
Zaloguj się by skomentować