Zaloguj się

DTW Logistics rozwija linie drobnicowe do Włoch

DTW Logistics, polski operator logistyczny o zasięgu międzynarodowym, specjalizujący się w logistyce kontraktowej oraz transporcie i spedycji międzynarodowej, od nowego roku zwiększył częstotliwość połączeń swojej linii drobnicowej na trasie Polska - Włochy. Firma zapowiada też rozwój regularnych transportów drobnicowych do kilku innych krajów Europy Zachodniej.

    DTW Logistics już od kilku lat sukcesywnie rozwija przewozy ładunków w ramach własnych linii drobnicowych. Operator oferuje obecnie połączenia zarówno na kierunkach zachodnioeuropejskich, jak i wschodnioeuropejskich, na których realizuje regularne transporty ładunków drobnicowych do/z Włoch, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Rosji.
   Od stycznia tego roku, DTW Logistics znacznie zwiększył częstotliwość transportów na trasie Polska - Włochy, uruchamiając codzienne wyjazdy w imporcie z Włoch oraz minimum trzy wyjazdy tygodniowo w eksporcie z Polski. Obsługa ładunków drobnicowych DTW Logistics w Polsce odbywa się w magazynach operatora znajdujących się w Będzinie oraz Kopytowie k. Błonia. Tak dogodne położenie dwóch centrów przeładunkowych, znajdujących się zarówno na południu jak i w centrum kraju, pozwala na optymalizację czasu oraz kosztów transportu. We Włoszech linie drobnicowe obsługiwane są z kolei przez magazyny zlokalizowane na północy kraju w Mediolanie, Turynie i Vicenzy.
   Wszystkie transporty pomiędzy Polską i Włochami, DTW Logistics realizuje wyłącznie z wykorzystaniem własnych ciągników oraz naczep, co wpływa na jakość tej usługi i bezpieczeństwo na całej trasie przewozu. DTW Logistics przykłada bowiem szczególną uwagę do odpowiedniego zabezpieczenia przesyłek na czas transportu. Używane podczas transportu drobnicowego naczepy typu MEGA gwarantują elastyczność podczas współpracy z klientami wielu branż, m.in. fashion, automotive, przemysłowej, budowlanej czy weterynaryjnej.

- Rozwój połączeń na trasie Polska - Włochy i zapewnienie wysokiej jakości ich obsługi możliwy był dzięki własnemu taborowi, a także współpracy z lokalnymi partnerami, posiadającymi doświadczenie na tym rynku i odpowiednie zaplecze magazynowe. Dzięki temu możemy spełnić wysokie wymagania klientów z różnych branż, którym oferujemy szerokie portfolio usług w zakresie transportu i magazynowania ładunków drobnicowych a także całopojazdowych - mów Tomasz Sujkowski, dyrektor operacyjny DTW Logistics.

   DTW Logistics zapowiada kolejne inwestycje i sukcesywny rozwój linii drobnicowych. Jeszcze w tym roku operator planuje zwiększenie częstotliwości połączeń na kierunkach Wielka Brytania i Irlandia, a także uruchomienie regularnych transportów drobnicowych do Szwajcarii, Niemiec oraz Danii.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 09 luty 2017 09:25
Zaloguj się by skomentować