Zaloguj się

Lajon ponownie wybiera lwa

16 marca 2017, w autoryzowanej stacji serwisowej MAN JK Diesel Service w Rybniku, właściciele firmy Lajon odebrali 50 ciągników siodłowych MAN TGX EfficientLine 3 18.460 4x2 BLS, przeznaczonych do transportu dalekobieżnego.

   Pojazdy wyposażone są w silniki D26 o mocy 460 KM o maksymalnym momencie obrotowym 2300 Nm. Do tego dochodzi zautomatyzowana skrzynia biegów TipMatic z funkcją EfficientRoll, czyli automatyczne przełączanie biegów w położenie neutralne na łagodnych zjazdach. W połączeniu z tempomatem wspomaganym przez GPS (EfficientCruise) zapewnia to inteligentną regulację prędkości, dopasowaną do topografii pokonywanej trasy.
   Nowe pojazdy odebrane przez śląskiego przewoźnika wyróżnia m in. doskonałe wyposażenie. Wszystkie kabiny w rozmiarze XLX mają klimatyzację, dodatkowe ogrzewanie oraz wzmocnioną izolację kabiny. Komfort prowadzenia pojazdów zapewniają zarówno fotele z pneumatycznym zawieszeniem, podwójna leżanka jak i pakiet elektronicznych systemów. Pojazdy wyposażone są system awaryjnego hamowania (EBA), w asystenta pasa ruchu (LGS) oraz regulowany hamulec silnikowy (EVBreg). Odebrane ciągniki zostały podzielone na pracę w 3 segmentach: w transporcie międzynarodowym pod naczepy kurtynowe, pod naczepy typu wywrotki oraz pod naczepy z ruchoma podłoga.
   Współpraca firm Lajon i MAN trwa od 2011 roku, kiedy po raz pierwszy zakupiono 10 pojazdów TGX Euro 5. Kolejnym krokiem był zakup 14 ciągników MAN TGX 18.440 4X2 BLS w 2013. Przez ten czas we flocie firmy Lajon jeździło ponad 25 pojazdów z lwem na masce.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 21 marzec 2017 08:56
Zaloguj się by skomentować